В Буенос-Айресі завершився саміт G 20. В Українському контексті він запам’ятався широкому загалу передусім кількома позірними штрихами, які продовжують активно обговорюватися.
По-перше, Президент США у Твіттері скасував заплановану зустріч з Путіним через чергову московську агресію у Керченській протоці.
По-друге, Дональд Трамп демонстративно не подав очільнику Кремля руку під час колективного фото.
З позитивного для нас – майже все.
Тепер про реалії. Той же ж Трамп після показового “антипутінського” демаршу все ж провів кулуарну зустріч із ворогом України “номер один”. Канцлер Німеччини Ангела Меркель категорично заперечила, аби на порядок денний саміту G 20 виносилось запропоноване американською делегацією питання московсько-української війни. За словами канцлера, інтервенція московитів в Азовському морі повинна розглядатися лише у Нормандському форматі. Відтак заключне комюніке саміту не містило навіть згадки про агресію Московії. Так, Українське питання піднімалось у приватних розмовах європейських лідерів з Путіним, вони висловлювали “стурбованість” та “занепокоєння»”, але жодних заяв про нові санкції проти Москви не прозвучало, як і не було прийнято офіційних рішень стосовно військової допомоги Україні через агресію РФ.
Який висновок може зробити Україна після цього саміту ?
Висновок один : світові держави мають свої економічні інтереси щодо співпраці з агресором і вони не поспішатимуть від них відмовлятися через війну в Україні. Відтак поведінка Путіна щодо України після зібрання G 20 навряд чи зміниться, адже “стурбованістю” світових лідерів кремлівські війська, на жаль, не зупиниш.
Тому першочергово ми, Українці, маємо сподіватися лише на власні сили :
– розбудовувати потужну армію
– розірвати нарешті дипломатичні зв’язки з ворогом
– припинити будь-яку торгівлю з російським агресором
– очистивши країну від московської ідеологічної та бізнесової п’ятої колони.
Лише так ми переможемо.
Олег Тягнибок #ВОСвобода
ВО Свобода