Про це заявив представник США в ОБСЄ Даніел Бер, передає "Радіо Свобода".

Виступаючи з приводу роботи спостережної місії ОБСЄ в пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" (Ростовська область Росії), він закликав подумати, що діється на інших пунктах пропуску на непідконтрольної Києву частини російсько-українського кордону, де спостерігачів ОБСЄ немає.

Представник США в ОБСЄ підкреслив, що ця місія, незважаючи на всі перешкоди, які їй надає Росія, обмежуючи її мандат і обсяг діяльності, все-таки змогла задокументувати дестабілізуючу і деструктивну діяльність Росії на сході України.

Зокрема, сказав він, Росія вже три місяці взагалі не відповідає на запит ОБСЄ з проханням дозволити спостерігачам виходити за межі цих пунктів пропуску і обходити їх периметр ззовні.

"Обмеження, які накладає Росія на діяльність спостерігачів, зокрема, перешкоджають саме виявленню осіб у військовій формі, коли ті перетинають кордон на транспортних засобах або коли погана погода", - підкреслив Бер.

"Ми всі знаємо, що коли Росія намагається видати цих людей за цивільних, це очевидна спроба приховати правду: вони їдуть в Україну, щоб воювати", - сказав він.

За його словами, є дані, що такі особи отримують зброю, коли прибувають на території в Україні, що утримуються бойовиками.

Також Даніел Бер додав, що місія в 27 випадках повідомляла про повернення в Росію катафалків з позначкою "вантаж 200", що є позначенням для загиблих військових.

"Це сором, це пляма на совісті Кремля через те, що він не тільки відправляє російських синів гинути в беззмістовній війні, влаштованій без необхідності, але і ганьбить їхню пам'ять тим, що заперечує принесення їх у жертву", - сказав Бер.