Стаття про сліди тротилу і нітрогліцерину на уламках літака, що розбився під Смоленськом Ту-154 вийшла минулого вівторка і викликала переполох серед польських політиків. Брат покійного президента Ярослав Качиньський в той день назвав авіакатастрофу вбивством і вимагав відставки уряду. У той же день військова прокуратура спростувала викладені у газеті відомості.

Глава володіє газетою видавничого дому Presspublica Гжегож Хайдарович визнав, що за «помилкові рішення треба відповідати, звідси відставки і дисциплінарні звільнення».

Рішенням спостережної ради в понеділок роботи також позбулися заступник головного редактора Бартош Марчук і керівник польського відділу Маріуш Станішевський.

Згідно із заявою, наглядову раду в ході розслідування обставин появи статті попросив Гмиза представити докази викладених у ній фактів, пообіцяв забезпечити конфіденційність. «Пан Гмиза, всупереч обіцянкам, нічого не пред'явив, пославшись на те, що його інформатори відмовились дати документи», - йдеться в заяві наглядової ради.

Власник видавничого дому, в свою чергу, заявив, що не знав, як готувалася стаття. Він визнав, що матеріал викликав «польсько-польську війну» і пообіцяв читачам «зробити все можливе, щоб така ситуація ніколи більше не повторилася». «З проведеного мною і спостережною радою розслідування випливає, що вона (стаття) взагалі не підтверджувалася документами», - йдеться в заяві Хайдарович, опублікованому пізно ввечері в понеділок.

Автор статті Гмиза ввечері того ж дня звинуватив власника Presspublica у брехні. «Дуже м'яко висловлюючись, видавець Reczpospolita в заяві грішить проти істини», - написав він у своєму блозі. Раніше Гмиза заявив опозиційному порталу niezalezna.pl, що, на його думку, «рішення було прийнято ще до засідання наглядової ради».

Rzeczpospolita 30 жовтня опублікувала статтю, в якій стверджувалося, що відвідали Смоленськ вибухотехніки нібито виявили на уламках літака - кріслах і елементах фюзеляжу - сліди тротилу і нітрогліцерину у високій концентрації. У той же день голова окружної військової прокуратури у Варшаві Іренеуш Шелонг на спеціально скликаній прес-конференції заявив про те, що представники відомства, які проводили розслідування катастрофи під Смоленськом Ту-154 з польською делегацією, не виявили слідів вибухівки на уламках літака.

Джерело: РИА Новости