Секретар Ради національної безпеки і оборони України Петро Порошенко не виключає, що за рахунок прибутків від контрабанди російських нафтопродуктів можуть фінансуватися терористичні угруповання на Кавказі. Про це, як передає агентство "Новина-Україна", Порошенко заявив у Луганській області, де він оглянув територію бази контрабандних нафтопродуктів, виявленої правоохоронними органами неподалік російсько-українського кордону.

"Пальне надходить з Дагестану і Чечні. І там цим займаються злочинні угруповання, і тут. Фактично йдеться про фінансування збройних формувань в Чечні", - сказав Порошенко.

Він пояснив, що таке припущення він робить на тій підставі, що на такі бази контрабандисти завозять "не дизельне паливо, а прямогонний бензин з кавказького регіону".

За словами Порошенка, правоохоронними органами України також відмічено "тенденцію до збільшення переселенців з Чечні та Дагестану, які займаються організацією контрабанди прямогонних нафтопродуктів".

"Нічого спільного з легальними схемами постачання нафтопродуктами це не має", - наголосив Порошенко.

Голова РНБО повідомив, що українська сторона в рамках двосторонньої співпраці з Росією збирається ініціювати заходи з боротьби проти такої контрабанди. Порошенко також планує залучити до цього антитерористичний центр СНД і офіційного представника МВС України при українському посольстві в Москві.

УНІАН