9 липня під час першого з’їзду Народного Союзу “Наша Україна” у Києві голова Рівненської міської партійної організації НСНУ Віктор Матчук виступив з ініціативою звернутися до Президента України, почесного голови НСНУ Віктора Ющенка з проханням звільнити з займаної посади голову Рівненської облдержадміністрації Василя Червонія.

Пропозицію поставили на голосування, її підтримали 1318 із 1476 зареєстрованих делегатів з’їзду, 52 проголосували “проти”, 10 – утрималися. Звернення направлять почесному голові НСНУ Вікторові Ющенку.

За словами Віктора Матчука, необхідність такого звернення виникла у зв’язку з тим, що діяльність рівненського губернатора дискредитує Президента, шкодить іміджу влади та не відповідає задекларованій програмі. Він розповів делегатам з’їзду про те, як важко на Рівненщині проходить процес створення партійних осередків Народного Союзу “Наша Україна”, через протидію виконавчої влади на місцях, адже 13 з 16 голів РДА так само як і Василь Червоній входять до УНП. А також про те, як за сприяння губернатора була зірвана обласна партійна конференція 14 травня, як в області створені та діють люстраційні комітети, що проводять кадрові чистки.

Віктор Матчук наголосив, що йому особливо боляче говорити про це, адже він був одними з тих, хто підтримував та пропонував Червонія на посаду голови Рівненської ОДА.

До речі, під час з’їзду з проханням про звільнення голови ОДА звернулися також делегати від Донецької області.