Про це сьогодні повідомила під час круглого столу начальник відділу контролю у сфері внутрішньої торгівлі інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області Надія Бригінець.

Чиновник зазначила, що представники установи мають виїжджати на перевірки лише тоді, коли для цього є підстави.

«За останні три роки до Держспоживінспекції не надійшло жодної скарги від жителів області щодо продажу неякісних тютюнових виробів. Це говорить про те, що нелегальні виробники навчилися дуже якісно підробляти товар, – підкреслила Надія Бригінець.

В той же час чиновник впевнена, що контрафакт в Україні є, адже статистика свідчить про величезні збитки, які несе держава від продажу контрафакту. Проте перевірити якість тютюнових виробів і звідки вони надходять законним шляхом складно.

«Згідно законодавства, наша установа має попереджати суб’єктів господарської діяльності про планові перевірки за 10 днів. Більш того, ми маємо вказати точну дату перевірки. Отож, тільки лінивий після отримання такої інформації не приведе документацію в належний вигляд, або взагалі в день перевірки зачинить магазин», – наголосила Надія Бригінець.

Так, з початку року Держспоживінспекція Львівщини перевірила 52 об’єкти торгівлі. Жодного порушення на місцях представники інспекції не знайшли.

Щодо якості цигарок, Надія Бригінець сказала наступне: «З 9 місяців ми перевірили 500 тисяч пачок цигарок і жодної не забракували».

Нагадаємо, збитки держави від нелегальної торгівлі цигарками становлять близько 2 млрд. грн.