Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я, таку думку висловили учасники XV Національного конгресу кардіологів, який триває в Києві.

«Стресові ситуації, в яких перебувають як військовослужбовці, так і цивільне населення, гострі захворювання серця під час та внаслідок бойових дій змушують служби готуватись до вирішення цих проблем», – відзначив заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець, акцентуючи увагу на потребах формування потужної системи реабілітації для військових та цивільних громадян, які постраждали внаслідок АТО.

За його словами, агресивна політика Росії та ополченців на окупованих територіях Донецької та Луганської областей позначається на стані здоров’я сотень тисяч людей.

«В Україні втричі зросла кількість коронарографій, майже вчетверо кількість операцій на серці, високою залишається статистика смертності від серцево-судинних захворювань. Ці питання я дуже хочу запропонувати вам до обговорення та прийняття відповідних рішень», – наголосив він.