Про це повідомляє «Reuters».

Ціни на нафту знижуються за рахунок побоювань за зростання світової економіки і рекордних запасів нафти на терміналі в американському Кушингу.

Ф'ючерси на «Brent» подешевшали на $0,35 – до $30,49 за барель, а ф'ючерси на WTI – на $0,80 – до $26,65.

Активність азіатських ринків залишається низькою через святкування Нового року в Китаї та державного свята в Японії.

Запаси в Кушингу, звідки здійснюють поставки американського зразка WTI, виросли до рекордного рівня –трохи нижче за 65 мільйонів барелів, показав звіт Управління енергетичної інформації, опублікований у середу.

«Brent» утримує позиції набагато краще, ніж WTI, що відображає надлишкову пропозицію в США», – написали у звіті аналітики «Phillip Futures».

Надлишок нафти й уповільнення економічного зростання Китаю означають, що ціни залишаться низькими до другого півріччя, йдеться у звіті банку «Goldman Sachs».

«Ми очікуємо, що ціни на нафту продовжать коливатися між $20 за барель (рівень операційного стресу) і $40 за барель (рівень фінансового стресу) за істотної волатильності й відсутності цінової тенденції аж до другого півріччя 2016 року», – ідеться у звіті.

Іран встановив на свою важку нафту максимальну з 2008 року знижку до ціни Саудівської Аравії, прагнучи збільшити частку світового ринку після скасування санкцій.

«Усередині ОПЕК іде цінова боротьба за частку ринку, і є побоювання, що сховища будуть повністю заповнені», – сказав старший аналітик сировинних ринків SEB в Осло Б'ярне Шільдроп.