Прогнозні показники виконано на 104,7 відс., додатково надійшло 1255,1 тис. гривень. Галицька ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області нагадує: статтею 127 ПКУ передбачено, що ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податків платником податків, у тому числі податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Дії, вчинені протягом 1095 днів втретє та більше, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.
Зазначені штрафи не застосовуються, коли ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб самостійно виявляється податковим агентом при проведенні перерахунку цього податку та виправляється у наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами Кодексу.
Крім того, відповідно до ст.129 ПКУ, у день настання строку погашення податкового зобов’язання, визначеного податковим агентом при виплаті (нарахуванні) доходів на користь платників податків - фізичних осіб, та/або контролюючим органом під час перевірки такого податкового агента нараховується пеня.
Зокрема, пеня нараховується із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виплати (нарахування) доходів на користь платників податків - фізичних осіб. Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Крім того, неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при  неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб’єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Зазначена норма передбачена ст. 163 прим.
 
За два місяці 2017 року платники податків зібрали єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування понад 372 мільйони гривень
 
Галицька ОДПІ нагадує, що з 01 січня 2017 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 3200,0 гривень. Таким чином, мінімальний страховий внесок становить 3200,0 грн. * 22% = 704,0 гривні.
Мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.
Для платників, віднесених до першої групи платників єдиного податку, ця сума не може бути меншою за 0,5 мінімального страхового внеску (352,0 грн.) із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, пропорційно до сплаченого єдиного внеску.
 
Від платників податку на прибуток до Зведеного бюджету Галицької ОДПІ надійшло майже 25 мільйонів гривень
 
Станом на 01.03.2017 року суб’єкти господарювання Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили 24642,8 тис. грн. податку на прибуток до Зведеного бюджету, прогнозні показники перевиконано на 14639,7 тис.гривень.
До Державного бюджету надійшло податку на прибуток у сумі 22043,2 тис. гривень. Прогнозні показники виконано на 242,9 відс., додатково надійшло 12968,2 тис.гривень.
До Місцевого бюджету надійшло податку на прибуток у сумі 2599,6 тис. гривень. Прогнозні показники виконано на 280,1 відс., додатково надійшло 1671,5 тис.гривень.
 
У загальній сумі збору до Загального фонду державного бюджету Галицької ОДПІ частка сплаченого ПДВ складає 32,7 відсотка
 
За січень – лютий 2017 року суб’єкти підприємницької діяльності Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили до бюджету 104516,0 тис.гривень податку на додану вартість.
У загальній сумі збору до Загального фонду державного бюджету частка сплаченого ПДВ складає 32,7 відсотка.
Крім того, станом на 01.03.2017 року платникам відшкодовано 39748,9 тис.грн. податку на додану вартість на розрахункові рахунки.
Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що податкові декларації з податку на додану вартість слід подавати з врахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 25.05.2016р. №503 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України».
Більш детально про внесені зміни до податкової декларації можна дізнатися у листі Державної фіскальної служби України від 22.07.2016р. №24830/7/99-99-15-03-02-17.
 
Підприємці Галицької ОДПІ, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, сплатили до місцевого бюджету понад 70 мільйонів гривень єдиного податку
 
За січень – лютий 2017 року платниками Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили до місцевого бюджету 70595,8 тис.грн. єдиного податку, що становить 133,4 відс. доведеного показника.
Від юридичних осіб III групи надійшло 14131,0 тис. грн. єдиного податку. Прогнозні показники виконано на 141,1 від., до бюджету додатково надійшло 4118,2 тис.гривень. Від юридичних осіб IV група надійшло 913,8 тис.грн. єдиного податку, прогнозні показники перевиконано на 814,4 тис.гривень.
Фізичні особи-підприємці сплатили 55551,0  тис.грн. єдиного податку, прогнозні показники виконано на 129,8 відсотка додатково надійшло 12751,0 тис.гривень.
Загалом до місцевого бюджету, що контролюються податковою інспекцією району, частка сплаченого єдиного податку склала 23,1 відсотка.
 
До місцевого бюджету Галицької ОДПІ надійшло понад 3 мільйони гривень податку на нерухоме майно
За січень – лютий 2017 року платники податків, які перебувають на обліку в Галицькій ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили 3372,8 тис.гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Галицька ОДПІ нагадує, що громадяни цьогоріч сплачуватимуть податок за нерухомість, якою вони володіли в 2016 році, за правилами оподаткування минулого року.
Надходження від платників податків Галицької ОДПІ за місця для паркування та туризм склали понад 1 мільйонів гривень
 
За січень – лютий 2017 року платниками Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплачено 1340,2 тис.грн. місцевих зборів (туристичного збору та збору за місця для паркування транспортних засобів). Прогнозні показники виконано на 175,4 відс., додатково надійшло 576,3 тис.гривень.
Ставка туристичного збору складає 1 відсоток вартості проживання (за вирахуванням податку на додану вартість), до вартості не включаються харчування та інші послуги.
 
Платниками податків Галицької ОДПІ до Зведеного бюджету сплачено майже 225 мільйони гривень податку на доходи фізичних осіб
 
Платниками податків Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області за січень - лютий 2017 року сплачено до Зведеного бюджету 224858,2 тис.гривень податку на доходи фізичних осіб. Прогнозні показники виконано на 129,3 відс., додатково надійшло 51008,2 тис.гривень.
У загальній сумі надходжень податків та зборів до місцевого бюджету частка сплаченого податку на доходи фізичних осіб з початку року склала 73,7 відсотка.
Нагадуємо, що оподаткування доходів, зокрема у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами, починаючи з 1 січня 2016 року здійснюється за ставкою 18 відсотків.
Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 1 грудня 2016 року мінімальна заробітна плата становить 1600 гривень. Відповідно, розмір мінімального страхового внеску  становитиме 352,00 грн. (1600 грн. х 22 відс.).
Також звертаємо увагу, що наказом Міністерства фінансів України від 15 вересня 2016 року №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859» внесено зміни до форми декларації про майновий стан і доходи. Так, зокрема, передбачено зменшення обсягу декларації (зменшення кількості додатків з чотирьох до двох) та зміна порядку розрахунку податкових зобов’язань фізичних осіб-підприємців.
Наказ набуває чинності 31 грудня 2016 року. Нова форма декларації про майновий стан і доходи вводиться в дію з 1 січня 2017 року.
 
До загального фонду Державного бюджету надійшло понад 9 мільйонів гривень ПДФО з доходу у вигляді процентів
 
Станом на 01.03.2017 року платники Галицької ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області сплатили до Державного бюджету 9733,3тис.грн. податку на доходи фізичних осіб із доходу у вигляді процентів. Прогнозні показники виконано на 110,0 відсотка додатково надійшло 883,3 тис.гривень.
Галицька ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області нагадує, що проценти на банківських рахунках оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.
Ставка податку на доходи фізичних осіб на пасивні доходи до яких, зокрема, належать проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок і проценти на вклад (депозит) у кредитних спілках встановлюється у розмірі 18% до бази оподаткування.
Податковим агентом платника податку під час нарахування на його користь доходів у вигляді процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.
Отже, податковий агент із сум процентів, нарахованих за податковий (звітний) місяць на суми банківських вкладних (депозитних) або поточних рахунків утримує податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%, та перераховує дані суми податку до бюджету у термін не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.  
Оскільки до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді процентів, нарахований на суму вкладного (депозитного) банківського рахунка, то такий дохід оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.
Зазначена норма передбачена п.167.1, пп.167.5.1, 167.5.3 ст.167, пп.170.4.1 ст.170 Податкового кодексу України.
 
До Зведеного бюджету платники податків Галицької ОДПІ сплатили майже 130 мільйонів гривень акцизного податку
 
За січень – лютий 2017 року платники податків Галицької ОДПІ Головного управління у Львівській області, які реалізовують підакцизну продукцію, перерахували до місцевого бюджету 32741,1 тис.грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів.
Платники податків, які виготовляють підакцизну продукцію, за січень – лютий 2017 року перерахували до загального фонду державного бюджету 97181,3 тис.грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів, прогнозні показники виконано на 165,8 відсотка додатково надійшло 38557,2 тис.гривень.
Нагадуємо, платники акцизного податку з роздрібної торгівлі алкоголем та пивом, тютюном та тютюновими виробами, а також паливом сплачують цей податок до місцевих бюджетів, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання декларації. Податковим кодексом передбачено ставку акцизного податку 5%. Звітним податковим періодом для роздрібного продажу акцизу є календарний місяць (не пізніше 20 числа).
Також звертаємо увагу, що 22.11.2016 року  набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841, яким у новій редакції викладено форму декларації акцизного податку, Порядок її заповнення та подання.
Щодо подання звіту за новою формою, то згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.
Статтею 223 ПКУ встановлено, що базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.
Враховуючи норми пункту 46.6 статті 46 платники акцизного податку, вперше подають декларацію акцизного податку за новою формою не пізніше 20 січня 2017 року за грудень 2016 року.
 
До зведеного бюджету надійшло понад 686 тисяч гривень екологічного податку
 
За січень – лютий 2017 року платники екологічного податку, які перебувають на обліку в Галицькій ОДПІ Головного управління ДФС у Львівській області, перерахували до місцевих бюджетів 381,3 тис.грн., прогнозні показники перевиконано на 341,3 тис.грн. До Державного бюджету надійшло екологічного податку в сумі 76,3 тис.грн. прогнозні показники перевиконано на 68,3 тис.грн.
До Місцевого бюджету надійшло екологічного податку в сумі 305,1 тис.грн. прогнозні показники перевиконано на 273,1 тис.грн.
Платниками екоподатку є суб'єкти господарювання, які здійснюють: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

«Вголос»