Кримінальну справу порушило Управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими установами, що ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією прокуратури Львівської області, за ст.28 ч.3, 368 ч.4 КК України. Справу порушили відносно членів організованої групи - лікарів міжрайонної спеціалізованої профпатологічної медикосоціальної експертної комісії.

До медиків зверталися хворі, які за станом здоров’я та медичними документами, мали право на встановлення відповідної групи інвалідності, та відсотків втрати профпрацездатності від нещасного випадку на виробництві, професійного та загального захворювання, а відтак і соціальної допомоги. Однак голова та ще троє членів комісії вимагали за виконання своїх обов'язків кошти.

З'ясовано, що згадані працівники медичної установи лише за серпень-вересень 2011 року одержали від хворих понад 250 тис. грн. хабарів.

Загалом, зафіксовано понад 70 фактів отримання цими лікарями хабарів.

Наразі розслідування триває, обвинувачені відсторонені від посад.

За вчинення вказаних злочинів передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 12 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати відповідні посади.