Про це йдеться в повідомленні управлінь зв’язків з громадськістю МВС.

З цієї кількості безпосередньо в день голосування 26 жовтня і під час підрахунку голосів відкрито шість кримінальних проваджень за статтею 160 Кримінального кодексу України.

Із зареєстрованих кримінальних правопорушень більше всього скоєно злочинів, передбачених частиною 1 статті 157 КК України (перешкоджання здійсненню виборчого права) – 71; і по частині 3 статті 157 КК (перешкоджання здійсненню виборчого права, вчинене за попередньою змовою групою осіб) – 14 злочинів. Крім того, за статтею 159-1 (порушення порядку фінансування виборчої кампанії) зафіксовано чотири порушення, все в Київській області, і за статтею 160 (підкуп виборців) – 31.

У двох кримінальних провадженнях фігурантам вже оголошено про підозру. Зокрема, слідче управління УМВС Черкаської області оголосило про підозру уродженцю Одеської області за частиною 4 статті 160 КК України, який організував масовий підкуп виборців у Черкаській області. Чоловік пропонував нагороду за голосування на користь одного з кандидатів в Одеській області. 27 жовтня йому було обрано запобіжний захід – утримання під вартою.

Крім того, 22 жовтня слідчі Приморського РВ ГУ МВС в Запорізькій області оголосили про підозру громадянці за підкуп виборців шляхом роздачі подарунків місцевим жителям (частина 3 статті 157 КК).