Про це пише прес-центр ГО «Розвиток Громади». 

Позапланова перевірка ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл» щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, яку провела Державна екологічна інспекція у Львівській області у січні 2017 року виявила стаціонарні джерела викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які не внесені в наявний дозвіл на викиди. Забруднюють повітря небезпечні токсичні речовини гарячого бітуму та викиди від твердопаливних котлів.

Як пишуть у ГО «Розвиток Громади», відповідно до складеного екологічною інспекцією припису, асфальтний завод ТзОВ «Онур Конструкціон Інтершешинл» мав би до 25 травня 2017 року отримати дозвіл на викиди в атмосферне повітря від стаціонарних неорганізованих джерел. Однак час плине, а екологічна інспекція не реагує на звернення мешканців Рясного і не планує проводити контрольну позапланову перевірку асфальтного заводу, відписуючи що підприємство здійснює заходи щодо отримання дозволу на викиди та продовжує термін виконання припису до жовтня 2017 року.

Чому Онур навмисно затягує виготовлення Дозволу і скільки коштів недоотримує бюджет від такої діяльності? Ставки податку за викиди в атмосферне повітря окремих забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення є досить високими. До прикладу, тонна фенолу вартуватиме «Онуру» 10007,8 грн, азоту оксид – 2204,89 грн., вуглецю окис 83,07 грн. В залежності від орієнтовно безпечного рівня впливу речовин (сполук), міліграмів на 1 куб.метр в атмосферному повітрі визначається ставка податку. 

За даними громадської організації, Фіскальна служба не може вирахувати розмір податку без дозволу, оскільки саме цей офіційний документ, містить розрахунок, найменування забруднюючих речовин і їх концентрацію у повітрі на межі санітарної зони. А відсутність такого дозволу дозволяє роками не сплачувати екологічний податок. Причини ж бездіяльності Державної екологічної інспекції у Львівській області, в повноваженнях якої є здійснення контролю за дотриманням природоохоронного законодавства, мали б з'ясувати правоохоронні органи.

Окремим питанням є санітарна зона, тобто територія, яка відділяє асфальтний завод від житлової забудови. Подейкують, що санітарна зона для асфальтного заводу, як підприємства першого класу небезпеки мала б становити 1000 м. Однак, звичайна google карта показує що від заводу до Храму пресвятої Євхаристії УГКЦ всього 150 м. Крім того, на цій території переважають західні вітри, які віють від заводу до центральної частини міста. Зважаючи на все це, екологічна ситуація для мешканців Рясного виглядає вельми невтішною.

Виправити ситуацію при повній бездіяльності міської влади і екологічної інспекції може незалежна екологічна експертиза. Мешканці Рясного, які не отримують взамін отруєного повітря жодних фінансових і інфраструктурних преференцій, замислюються над реальними кроками впливу на шкідливе виробництво.

З метою захисту інтересів держави та на підтримку мешканців Рясного представники ГО «Розвиток Громади» також скерували відповідні запити до правоохоронних органів.

 

«Вголос»