Тисячу доларів за голову українського президента пропонували харківському скульптору Ігору Ястребову люди, назвати яких майстер не захотів.

Він одним з перших в Україні увічнив образ лідера нової влади. Поки скульптура Віктора Ющенка прикрашає майстерню художника. Скульптор чекає на реакцію офіційних осіб області. Адже дотепер ні губернатор, ні його заступник і племінник Президента – до нового пам'ятника інтересу не виявили.

Виставити на суд громадськості одну з перших в Україні скульптур нинішнього президента Ігор Павлович Ястребов ще не зважився.

Гіпсову статую – «у дві натури» з покриттям під бронзу – 74-літній майстер створював місяць уже після «помаранцевої революції». Але говорить, що не з любові до влади, а просто з натхнення. Без роботи майстер сидіти не любить. А особистість президента йому показалася дуже привабливою. До того ж і на виборах голосував саме за Ющенка.

Але ентузіазм скульптора оцінили не усі. «Подивився колега: «О! – говорить. – Треба поставити там у дворі, щоб вона відлякувала людей!», - розповідає скульптор. - Розумієте, от такі речі говорять...Ну це несерйозно, не подумала людина...От, але це я до чого говорю, що по-різному, звичайно, відносяться! Образ його неординарний усе-таки. І потім мене ще так сказати привабила його жестикуляція. Не просто голова, а саме з жестом руки. Вона його сильно доповнює і збагачує образ».

Зараз майстер думає, що далі робити зі скульптурою. За оцінками, говорить він, робота повинна коштувати біля 3-х тисяч доларів. Але поки пропонували тільки одну – та й то приватні особи. Їм гіпсову копію президента скульптор не продав.

Можливо, щоб стимулювати інтерес до скульптурного президента створить настільні копії.

Робити скульптури членів команди Ющенко майстер поки не готовий. Навіть «феєричний прем'єр» – Юлія Тимошенко, на думку художника, для скульптури поки не «звучить».

МГ "Об’єктив"