«Я розумію, що пан Чечетов не великий фахівець в етнонаціональних відносинах. Він практично у своєму коментарі заперечує право українців на історичну батьківщину і на побудову власної національної держави. Адже, виходячи з його логіки, Україна має стати державою, де комфортно живеться усім, окрім власне українців. Чесно кажучи, таку державу і будує, і треба визнати, доволі успішно, правляча партія в Україні. Вона робить все для етнокультурної денаціоналізації українців і для утвердження космополітичної антинаціональної моделі держави», – зазначив Юрій Михальчишин.

Він додав, що Чечетову варто нагадати про те, що «автором поняття, яке він настільки завзято критикує, є французькі науковці, публіцисти і громадсько-політичні діячі кінця XIX – початку XX століття, це є Шарль Морра і інші французькі інтелектуали, які власне вивчали міжнаціональні відносини і моделі побудови національної держави».

«Я не дивуюся, що пан Чечетов оперує якимись радянськими стереотипами, які фактично покликані нівелювати будь-яке прагнення до національної гордості, до національної самодостатності і побудови держави народу, який історично проживає на певній території. Але з іншого боку мене не дивує те, що саме «Свобода» виступає в свідомості Чечетова та йому подібних головним антагоністом його плану побудови України без українців. Адже практично сьогодні україноненависництво стає національною ідеєю в державі, в якій ми живемо. І тут його висловлювання вкладаються у довгий логічний ряд не тільки висловлювань, а головне – практичних дій правлячої партії, починаючи від знищення української мови в освіті, знищення її в масовій культурі, в кінематографі, завершуючи кримінальними справами проти учасників акції протесту в липні цього року, які намагалися зупинити запровадження закону Ківалова-Колесніченка», – додав свободівець.

За його словами, такі критичні та різкі оцінки діяльності «Свободи» є найкращою рекламою з вуст українофобів і взагалі всіх тих, кому не подобається, що українці хочуть збудувати свою державу, не питаючись при цьому нічиєї думки.

Нагадаємо, перший заступник голави фракції Партії регіонів Михайло Чечетов сказав в ефірі «Ера-FM», що в Україні не повинно бути титульної нації.