Про це повідомляє прес-служба управління ДАІ у Львівській області.

Загалом за вищезгаданий період на Львівщині було перевірено 286 суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів та вантажів на підставі виданих ліцензій, у тому числі – 63 таких, що здійснюють нерегулярні пасажирські перевезення.

У межах операції було оглянуто понад 6 680 автобусів, які використовуються для надання послуг з перевезення пасажирів, у тому числі 125 - для перевезення організованих груп дітей.

Результати перевірки є невтішними, адже з 6 682 перевірених упродовж місяця автобусів, 1079 виявилися несправними. У тому числі: 75 – з несправним або заблокованим аварійним виходом, 61 – з незаконно встановленими додатковими місцями для сидіння, 11– переобладнаних для роботи на газовому паливі з порушенням вимог законодавства, а також 9 технічно-несправних автобусів, задіяних до перевезення організованих груп дітей.

Протягом 31 травня – 30 червня у межах операції «Автобус-2010» було виявлено 1 764 грубих порушень Правил дорожнього руху, які допустили водії автобусів. У тому числі, виявлено: 10 випадків, коли водії керували автобусами, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння; 115 – перевищення встановленої швидкості руху; 296 – порушень правил зупинки маршрутних транспортних засобів під час висадки пасажирів; 60 – експлуатація транспортного засобу, який своєчасно не пройшов Державний технічний огляд, або експлуатувалися без талону техогляду; 26 – перевезення пасажирів водієм без передрейсового медичного огляду або контролю технічного стану транспортних засобів; 297 – відхилення від визначеного маршруту руху автобуса; 63 - відсутність дозвільних документів надання послуг із перевезення пасажирів.

За результатами виявлених порушень співробітники ДАІ Львівської області тимчасово затримали 40 автобусів, а також заборонили експлуатацію 786 автобусів з тимчасовим вилученням талону про проходження Державного технічного огляду. Крім того, згідно зі ст. 265-3 КУпАП тимчасово вилучено 35 ліцензійних карток автобусів.

А ось 2 червня 2010 року у місті Золочів водій автобуса «Ісузу», перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, здійснював перевезення організованої групи дітей (екскурсія) за маршрутом Львів–Олесько–Золочів–Львів.