Про це сьогодні повідомила координатор «Проекту збору та утилізації відпрацьованих батарейок у Львові» Наталя Мацюра, інформує кореспондент Вголосу.

За словами Мацюри, контейнери для збору батарейок розміщені у Львівській міській раді, у маркетах, у ЖЕКах, а також у вестибюлях ВНЗ Львова.

Також, як повідомила координатор проекту,  з 1 квітня  до кінця цього року у Львові встановлять ще 80 додаткових контейнерів для збору батарейок.

За словами співорганізатора проекту Зоряни Пігович, у батарейках є багато надзвичайно шкідливих токсичних елементів ( як важких металів, так і ртуть, кадмій), які залишаються в грунті на десятки і навіть сотні років, і вилучити їх звідти неможливо.

«Одна батарейка, яка потрапила в землю, здатна забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів грунту», –додала вона. 

Як повідомив співорганізатор проекту Тарас Остяк, пілотний проект збору використаних батарейок проводили також у школі № 81, що у місті Львові. За його словами,  за три дні зібрали 102 кг 400 г, при чому брали участь у проекті навіть не усі класи.

Як повідомила  координатор проекту Наталя Мацюра, у Європі є три заводи по переробці батарейок: у Німеччині, Польщі та Україні.

В Львові, за словами Мацюри, поки тільки складають використані батарейки, а місце їхньої утилізації наразі невідоме.

«За місяць ми зібрали тільки 1 тону відпрацьованих батарейок, а щоб транспортувати таку сировину за кордон потрібно зібрати мінімум 20 тон. Тільки після цього буде економічно доцільно здійснювати утилізацію», – додала вона.