Про це віона сказала сьогодні на прес-конференції у Львові.

«Ми от маємо приклад Молдови, коли увесь процес із переходу на безвізовий режим можна було виконати за 2 роки. Тому нам нічого не заважає завершити це процес за 1,5 роки. Треба ж брати до уваги не лише здатність уряду та парламенту якісно виконати ті завдання, а ще й слід брати до уваги алгоритм та процедуру прийняття рішень тих інституцій ЄС, які задіяли до цього процесу», – зазначила Сушко.

За її словами, це має бути спільне рішення ЄС, Європарламенту та Ради ЄС.

«Щодо песимістичного режиму, то, зважаючи на інформаційну війну, дійсно не треба скидати із важелів опосередкований вплив Росії на перспективу запровадження візового режиму. Мало того, що ми в середині країни маємо політиків, які не завжди готові приймати непопулярні рішення, так ще й і є негативний чинник з Росії. Тому цей процес може затягнутися надовго – на роки», – каже експерт.

Проте, вона зауважила, що багато у процесі залежить від громадянського суспільства, яке б контролювала роботу влади, та саме консолідації зусиль влади.

Окрім того, для того, аби Україна перейшла на безвізовий режим, за її словами, потрібно виконати три головних завдання: боротьба з корупцією, протидія дискримінації та безпека документів, тобто, поява біометричних паспортів.