Відповідний законопроект у Верховній Раді зареєстрував член депутатської фракції ВО «Батьківщина» Геннадій Москаль.

«Українському суспільстві притаманний достатньо стабільний рівень етнонаціональної толерантності. Водночас, прояви ксенофобії, антисемітизму, расової і релігійної нетерпимості, а саме: наявність у масовій свідомості ксенофобських стереотипів, використання мови ворожнечі у засобах масової інформації, поширення нетерпимості у мережі Інтернет, факти правого радикалізму у молодіжному, зокрема, футбольному, середовищі потребують рішучих кроків та врегулювання на законодавчому рівні. Адже, кількість постраждалих від них людей поступово зростає», – відзначає він у пояснювальній записці до проекту закону.

За його словами впродовж останніх чотирьох років постраждало в результаті расистських нападів більше 250 людей, близько 30-ти – вбиті.

«Упереджене ставлення, ксенофобія та негативні стереотипи інспіруються в українському суспільстві значною мірою шляхом цілеспрямованих інформаційних кампаній (наприклад антитатарська та ісламофобська кампанії, зокрема в АР Крим). Так протягом 2011 року низка подібних кампаній була проведена проти будівництва мечетей у м. Білій Церкві та м. Хмельницьку, маршу «Умань без хасидів» тощо. Іншим фактором нагнітання ксенофобських настроїв в українському суспільстві є поширена практика використання «мови ненависті» у вітчизняних ЗМІ загалом», – заявляє Москаль.

Під дію цього законопроекту, також, потрапляють стереотипи, що пропагують нетерпимість ідеологічного та регіонального характеру: «донецькі – галичани», «українофоби − націоналісти», що нагнітаються окремими суб’єктами суспільно-політичного життя країни.

Москаль пропонує встановити відповідальність в залежності від суспільної небезпеки та шкоди правопорушень – від штрафів від семи до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, виправних робіт строком до двох місяців до адміністративного арешту на п’ятнадцяти діб з конфіскацію предметів правопорушень.