Зокрема сектор ДІМ Турківського райвіддіу міліції спільно з ДЛГП «Галсілліс» під час рейду виявили, що невідома особа зрубала три смереки і вісім ялиць. Такі дії причинили збитків на понад 36 тис. грн. В той же день в іншому місці ландшафтного парку виявили самовільну вирубку смереки і ялиці.

Людей, які незаконно вирубували дерева у парку «Надсянський», затримали дільничні інспектори.

Як виявилося, обидва рази зловмисники рубали дерева для власних потреб.

Зараз вирішують, чи порушувати проти них кримінальну справу за ознаками злочину передбаченого ст.246 Кримінального кодексу України (Самовільна незаконна порубка деревини, що завдала значної шкоди чи вчинена на об’єктах природно-заповідного фонду України).

Згідно з цією статтею порушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого.

Нагадаємо, лісництво, де вирубували дерева, належить до регіонального ландшафтного парку «Надсянський», що входить до складу міжнародного трилатерного українсько-польсько-словацького біосферного заповідника «Східні Карпати» рішенням комісії ЮНЕСКО від 18 грудня 1998 року.