Кількість країн скоротилася з 31 в 2002 році до 20 у 2011 році.

Зокрема у 2011 році мораторій на застосування смертної кари був оголошений в Сьєрра-Леоне та американському штаті Орегон. У Нігерії такий мораторій був продовжений. У ще одному штаті США - Іллінойсі, а також у Латвії смертну кару скасували повністю. 

Страту вилучили з військового кодексу Тайваню, де страчували за викрадення, незаконну торгівлю зброєю і підробку банкнот. Китай скасував смертну кару за 13 видів злочинів (в основному, посадових), але ще як мінімум за два, навпаки, ввів.

З урахуванням Іллінойсу в США вже є 16 штатів, де не застосовується смертна кара. Тим не менш, в 2011 році в країні винесено 78 нових смертних вироків. Це набагато менше, ніж у 1980-1990-ті роки, коли щорічно засуджували по 280 чоловік. Однак США залишається єдиною країною на обох американських континентах, де взагалі застосовується така міра покарання. 

Не страчують в Тихоокеанській частині Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Виняток - Папуа-Нова Гвінея, де в 2011 році було винесено 5 смертних вироків. У Японії в 2011 році смертні вироки не виконувалися вперше за 19 років, також не страчували в Сінгапурі. 

В Європі та СНД єдиною країною, де виконуються смертні вироки, залишається Білорусь.

Нагадаємо, 23 лютого у Верховній Раді зареєстрований проект закону № 8148 «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуальний кодекс України (щодо введення смертної кари як виду покарання)».

Джерело: Дело