Як повідомляють експерти проекту «АПК-Інформ: овочі та фрукти», протягом тижня ціна як на місцевий огірок, так і на імпортну продукцію була відносно стабільною. Збір врожаю в українських комбінатах просувався вкрай повільно через похмуру погоду. Тим часом, поставки імпортного огірка були обмеженими через відсутність стабільності на валютному ринку.

Однак , вже ближче до вихідних ситуація кардинально змінилася. На більшій частині території України встановилася сонячна погода, що посприяло збільшенню темпів збору огірка місцевими фермерами і, відповідно, зростанню пропозиції вітчизняної продукції на ринку.

Особливо ця тенденція переважала в західних регіонах країни через масовий збір огірка в теплицях Закарпаття.

Тим часом, проблеми з розмитненням української продукції не могла не відбитися на темпах реалізації в комбінатах східних і центральних областей, які в більшості своїй орієнтовані на експорт. І навіть після того, як постачання на російський ринок поновилися, багато покупців вважали за краще не форсувати закупівлі українського огірка, побоюючись, що ситуація на митниці може повторитися в будь-який момент.

Нагадаємо, що в ніч з 19 на 20 березня Росія повністю закрила свої кордони для української продукції. Сьогодні ж ситуація повністю нормалізувалася і українська продукція проходить розмитнення без особливих проблем.

У результаті сьогодні фермери західного регіону готові відвантажувати гладкий огірок по 12-13 грн/кг, що на 20-24% дешевше, ніж на початку цьго тижня і на 13-15% дешевше, ніж у такий же період роком раніше.

При цьому представники комбінатів говорять про практично повну відсутність попиту з боку місцевих оптових компаній. Ціна на «колючий» огірок з початку тижня впала на 11-15% - до 16-17 грн/кг, що фактично відповідає минулорічним цінам.

Джерело: АПК-Інформ