Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив директор Музею народної архітектури і побуту у Львові «Шевченківський гай» Роман Назаровець, інформує кореспондент «Вголосу».

За його словами, у рамках реалізації проекту «Програма ревіталізації та збереження колекції Музею народної архітектури та побуту у місті Львові, Україна» заплановано розглянути стан трьох об’єктів.

Зокрема, як зазначив  Роман Назаровець, до жовтня заплановано відреставрувати хату у селі Шандрівець Турківського району Львівської області.

Окрім цього, він додав, що в рамках проекту заплановий також ремонт семи майстерень для реставраторів музею. «Дві із яких уже відремонтовані», – зазначив директор «Шевченківського гаю».

А також, за його словами,  до вересня планують завершити й ремонт фондосховищ музею із влаштуванням дренажної системи для гідроізоляції та фундаменту.

«Також ми ще маємо провести два семінари: один освітній і другий – виставку по землеробству», - додав він.

За гранти ЮНЕСКО, як повідомив Роман Назаровець,  на Львівщині цьогоріч планують відновити ще 4 об’єкти, а за власні та спонсорські кошти – ще 18. «ЮНЕСКО на два роки виділило на реставрацію об’єктів 299 тисяч доларів», – додав він.

Станом на сьогодні в музеї налічуються 107 об’єктів, із яких 37 знаходяться в аварійному стані та потребують негайного ремонту.