Троє депутатів Львівської міської ради Валерій Ткачук, Роман Шлапак та Мирослав Хом'як можуть втратити свій статус депутатів через те, що вони пропустили більшість пленарних засідань сесії міської ради протягом 2004 року.
Про це заявив секретар львівської міської ради Зіновій Сірик під прес-конференції на тему: "Інформація про роботу Львівської міської ради у 2004 році" сьогодні.
За словами Зіновія Сірика, згідно з чинним законодавством, цих депутатів можна відкликати, але сама процедура відкликання є дуже складною.
Однак він наголосив, що інформацію щодо осіб, які пропустили більшість засідань сесії він передав профільній комісії (комісія "депутатської діяльності, законності, самоврядування і зв'язків ради"), яка і буде вирішувати чи ставити на голосування на черговій сесії ініціювання про відкликання цих депутатів.
"Я офіційно їм цю інформацію подав. Вже втручатись в роботу комісії я не можу. Все буде залежати від них. Хоча я знаю, що настрої в комісії, принаймні, в деяких її членів, є", - сказав Зіновій Сірик.
Валерій Ткачук та Мирослав Хом'як являються позафракційними депутатами Львівської міської ради, а Роман Шлапак - депутат партійної групи "Народний Рух України" фракції "Наша Україна".
Згідно ст.37 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", однією з підстав для відкликання депутата місцевої ради є пропуск ним протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів.
Законом також передбачено, що внесення пропозиції до територіальної виборчої комісії про відкликання депутатів місцевою радою приймається на пленарному засіданні цієї ради.
Відповідна ТВК у десятиденний термін після одержання відповідного рішення ради приймає рішення про призначення у відповідному виборчому окрузі голосування пропозиції про відкликання депутата місцевої ради та визначає день голосування.
Депутат вважається відкликаним, якщо за його відкликання проголосувало більше половини виборців, які взяли участь у голосуванні.