Про це повідомив експерт Інституту Медіа Права Ігор Розкладай під час відкритої дискусії на тему «ЧЕСНО про 100 днів роботи народних депутатів Львівщини», інформує кореспондент Вголосу.

Ігор Розкладай розповів, що Закон, який регулює основні пільги для народних обранців, діє в Україні з 1992 року.

Серед переваг народних депутатів є право на отримання у власність житлового приміщення та одноразової грошової компенсації для створення належних житлових умов, можливість користуватися транспортом за рахунок держбюджету, безкоштовне забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування, безкоштовне паркування автомобілів на всій території України, безкоштовне медичне обслуговування тощо.

Водночас нардепи, які були присутні на дискусії, запевнили, що дуже рідко користуються депутатськими прерогативами. Зокрема, Ярослав Гінка зазначив, що єдина пільга, якою він користується – це проживання у готелі «Киїів». На думку, Ярослава Гінки, «не доцільно використовувати бюджетні кошти на себе, коханого».

Нардеп Ярослав Дубневич наголосив, що жодними пільгами не користується, живе у власному приміщенні у Києві, і готовий виносити пропозиції щодо скасування депутатських переваг на розгляд ВРУ.

Депутати ВРУ Михайло Хміль та Ігор Васюник також «відхрестилися» від депутатських пільг і запевнили, що лише кілька разів скористалися безкоштовним перельотом.

Крім того, Михайло Хміль, який живе у готелі «Київ» заявив, що ціни на проживання у цьому закладі є дуже завищеними, і наголосив, що бачить у цьому корупційну складову.

«В місяць із держбюджету Держуправлінню справами компенсують 15 тис. грн. за проживання одного депутата в одномісному номері готелю «Київ». Якщо помножити на 12 місяців, отримуємо 180 тис. грн. в рік. За 5 років, які триває депутатська каденція, отримуємо 900 тис. грн. За ці кошти можна збудувати великий житловий будинок, у якому прописати, як у службових приміщеннях, депутатів, і таким чином зекономити величезну кількість грошей. А коли закінчується каденція, депутати мають звільнити ці приміщення. Так відбувається в усіх нормальних європейських країнах», – пояснив нардеп.

Як писав Вголос, 5 нардепів-мажоритарників від Львівщини за два місяці витратили майже 300 тис. грн на організацію роботи з виборцями.