Про це заявив керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук, який сьогодні взяв участь у засіданні робочої групи з вивчення інциденту.

За словами Веремчука, події на АТП-1 підпадають під статтю 351 ККУ «Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради». Зокрема, у ній йдеться, що «невиконання службовою особою законних вимог народного депутата України, депутата місцевої ради, створення штучних перешкод у їх роботі, надання їм завідомо неправдивої інформації – караються штрафом від ста до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на термін до шести місяців, або обмеженням волі на термін до трьох років».

«Зокрема, під створенням штучних перешкод у роботі йдеться і про ненадання можливості народному депутатові України, депутатові місцевої ради здійснити контрольну перевірку дотримання законів на певному підприємстві. Так, створення штучних перешкод може проявитися, наприклад, у розпорядженні не пропускати депутата на підприємство для перевірки додержання на ньому законності. Орест Хамула не лише порушив закон, а й підставив своїх підлеглих», – пояснює депутат.

Також він нагадав, що від початку вкрай скептично ставився до призначення банкіра Ореста Хамули керівником транспортного підприємства.

«Прогнози, що отримаємо чергового чиновника не на своєму місці, повністю виправдалися. Орест Хамула неодноразово доводив, що абсолютно не володіє ситуацією на підприємстві. Вершиною недолугого керівництва Хамули стала ситуація із арештом автобусів за борги перед ЛАЗом. Він першим, як добрий фахівець і господарник, мав би заявити, що арешт автобусів не забороняє їхнього використання. Натомість «під дудку згори» змальовував страшну картину ймовірного транспортного колапсу, демонстрував журналістам автобуси, які не можуть покидати територію АТП-1. Якщо все було так критично, то яким чином арештовані автобуси знову почали курсувати містом?», – зазначив Веремчук.

 

«Вголос»