Про це йдеться в проекті відкритого листа, який молоді науковці України хочуть спрямувати до міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника. 

Науковці пишуть, що «середня аспірантська стипендія складає близько 1600 гривень, тому друк оголошення про захист є серйозною витратою для кожного аспіранта. При цьому не існує жодного обґрунтування такої вартості». 

Тому такі ціни в «Атестаційному віснику» вважають «прихованим податком на наукову діяльність». 

Крім того, науковців підкреслюють, що друковане оголошення про захист – це застаріла технологія. 

«Публікація оголошень про захист дисертації у друкованому вигляді є анахронізмом та не відповідає сучасному рівню розвитку технологій. Основна функція цих оголошень – повідомляти наукове співтовариство та суспільство про захисти дисертацій та присудження наукових ступенів. На нашу думку це має досягатися шляхом публікації на офіційному сайті Міністерства, що зробить процедуру загальнодоступною, прозорою та дешевою», – зазначено у проекті листа.

«Атестаційний вісник» – це єдине офіційне видання Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, яке інформує громадськість щодо присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань. Видання є місячником. 

В кожному номері є сотні повідомлень про захист дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата та доктора наук.  До прикладу, в січневому випуску видання за 2012 рік було близько 400 таких оголошень на 90 сторінках, а у випуску за лютий близько 600 оголошень на 120 сторінках.

Джерело: Освіта.ua