Про це повідомляє російська правозахисниця Олена Васильєва.

«Повернулася із зони бойових дій. Зоною АТО це ніяк не назвеш  там конкретна нещадна війна. Найсумніше враження: покалічені діти. Невже росіяни не розуміють, що знищують мирне населення? А українці молодці! Не просто встали на захист своєї країни. Вони знають, що б'ються проти Росії за свою незалежність», – написала вона.

«…Я вже боюся писати ці цифри. За останні три дні російська армія зазнала колосальних утрат. 382 людини – добірний спецназ, морпіхи, десантура. Поранених до 500 осіб. Очевидно, їх значно більше, але нам не доступні повні зведення про поранених з боку Росії», – зазначила правозахисниця.

За її словами, російська сторона перестала збирати і хоч якось сортувати зібрані на полях битв частини тіл: руки, ноги, голови та інші фрагменти.

«У морги Донецька привозять останки і, не церемонячись, відігріваючи, розпрямляючи застиглі кінцівки, тут же запаковують їх у целофан, обмотують скотчем, вантажать у КамАЗи гумконвою і відправляють у Росію. Повторюю, це тільки цілі тіла», – пише Васильєва.

А з частинами тіл не заморочуються – «звалюють у загальний мішок і утилізують. Для цих цілей застосовують будь-які доступні способи: облити соляркою і підпалити, скинути в найближчі шахти-копанки, закинути в прикопані мобільні крематорії».

«Про жодні відбори ДНК не йдеться. Зниклих безвісти стає все більше. Я озвучувала ще тиждень тому кількість загиблих і зниклих безвісти з російського боку – до 5860 осіб. Останній тиждень додає ще 382 людини. Разом утрати з російського боку становлять 6242 особи – це тільки відомі», – розповіла вона.