Про це на брифінгу заявила голова Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер, презентуючи 17-ту доповідь Місії, повідомляє «Укрінформ».

«Із 16 листопада 2016 року до 15 лютого 2017 року ми задокументували 130 жертв (постраждалих - ред.) серед цивільного населення, пов’язаних із конфліктом: 23 людини загинули, 107 отримали поранення», - сказала Фрейзер.

Вона розповіла, що висновки Місії грунтуються на інтерв’ю з 205 людьми, що стали жертвами чи свідками порушень прав людини, з яких 65% постраждали внаслідок обстрілів.

Водночас Фрейзер зауважила, що у порівнянні з попереднім звітним періодом кількість постраждалих зменшилася, проте їх набагато більше, ніж було в цей час минулого року.

«Це свідчить про те, що сторони конфлікту, якщо вони хочуть захистити людей, повинні робити те, що зобов’язалися у Мінську, - дотримуватися режиму припинення вогню та відвести бойові потужності від лінії зіткнення», - підкреслила голова Моніторингової Місії ООН.

Разом з тим, вона додала, що в цілому Місії вдалося задокументувати інформацію про понад 33 тисячі постраждалих у результаті конфлікту на сході України.

«Загалом ми задокументували 33 тисячі 146 людських жертв (постраждалих - ред.) серед цивільного населення, ЗСУ та озброєних груп (незаконних збройних формувань - ред.)», - зазначила вона.

 

«Вголос»