Про це інформує відділ зв’язків з громадськістю ГУМВС України у Львівській області. 

Правоохоронці повідомляють, що одна з жінок два роки тому повернулася із Волині, де вона працювала бухгалтером на сільгосподарському підприємстві. 

Після того, як агрофірма розпалася, печатка та штамп «для довідок» у неї залишилась. 

Коли 53-річна жінка повернулася до рідного міста, вона вирішила подати довідку про заробітню плату та трудову книжку із відміткою про звільнення із підприємства до центру зайнятості, щоб отримати допомогу по безробіттю.  

У центрі зайнятості їй виплатили гроші. Тоді ж вона зрозуміла, що підробку не помітили. Після того разом зі спільницею вони розробили цілий механізм видачі фіктивних довідок. За свою роботу жінки брали від 300 до 2000 гривень. 

«Спочатку жінки видавали довідки тим людям, які у минулому працювали у агрофірмі, яка офіційно збанкрутувала ще у 2008 році, а потім люди самі почали розповідати один одному, що є така людина, яка «допомагає» отримати грошову компенсацію», – розповів начальник слідчого відділення Бродівського РВ ГУМВС України у Львівській області Віктор Рибак.

Згодом у центрі зайнятості почали помічати, що надто багато людей, колишніх працівників сільськогосподарської фірми, почали звертатися до них. Про свої підозри співробітники розповіли міліціонерам. Після ретельної перевірки співробітники ДСБЕЗ затримали зловмисниць.

За шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах, передбачене покарання згідно з ст. 190 ч. 4 Кримінального кодексу України. За це жінкам загрожує  позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років із конфіскацією майна.