За словами Вадима Карасьова, за президенства Ющенка політичний режим був слабшим, ніж сьогодні, але держава була сильнішою.

«Політичний режим був слабшим, тому що Президент і Прем’єр-міністр конфліктували між собою, а це блокувало ефективність політичних рішень. Але держава мала національні пріоритети, свій національний проект, свої національні інтереси, які захищала. І хоча Ющенка критикували, але ці національні інтереси поважали, - розповів політолог. - Держава мала проект НАТО, ЄС. Можна сперечатися, чи ці проекти були на часі, чи ні, але вони були взірцем, були тим геополітичним якорем, на який потрібно було стати».

Натомість, як зазначив Вадим Карасьов, сьогодні політичний режим сильніший, тому що немає конфлікту між Президентом і Прем’єром, це люди з однієї команди.

«Але держава слабша, національні інтереси розмиті. Я не кажу, що Президент поганий, він чи його команда просто не розуміє як ці національні інтереси захищати», - зауважив лідер Єдиного Центру.

Як приклад політолог наводить ситуацію із цінами на газ в Болгарії.

«Болгарія мала таку ж ціну на газ, яку має Україна від Росії, але прийшов новий уряд Борісова, який сказав, що не будуть платити, бо це «кабальні» умови. І Росія пішла на поступки, на 70 доларів знизивши ціну. А ми не можемо сказати, що ми не будемо виконувати цей «кабальний» договір через те, що влада слабка, бо прийшла за рахунок голосів російськомовних громадян півдя і сходу України, це влада, яка залежить від настрою виборців», - сказав Вадим Карасьов.

Також політолог зазначає, що між Україною та Росією немає лінгвістичних кордонів внаслідок закону про мови, запланований чинною владою.

«У нас з Росією немає нормального енергетичного кордону, економічних кордонів немає, інформаційних кордонів теж, як і військових. І тут спрацьовує закон політології: якщо немає зовнішніх кордонів, то вони з’являються всередині країни. І це буде слабка держава», - додав Вадим Карасьов.

Політолог Володимир Цибулько у поняття слабкості держави також включив втрату ініціативи владою, а також брак кадрового активу.
«В часи Президента Ющенка все-таки був широкий ешелон тих других, які за кілька років ставали першими. Зараз у владі ми цього другого ешелону не бачимо. Там є тотальний перший ешелон, який приречений варитись сам у собі», - підсумував Володимир Цибулько.