У столиці Норвегії (Осло) українці влаштували акцію проти візиту міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, яка називалась «Ні окупантам на нашому ювілеї Перемоги!».

Про це повідомляє Obozrevatel.

Мітинг пройшов під будинком посольства РФ. Люди тримали плакати з надписами «Путін, зупини війну», «Путін, забери свої криваві руки від України!», «Stop Putin!», а також прапори України та Норвегії.

«Ми прагли показати протидію запрошенню міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова до участі у 75-й річниці визволення Фіннмарка у 1944 році. Росія атакувала Україну у 2014 році. Режим Путіна несе відповідальність за 13 тисяч загиблих під час війни та вторгнення на сході України. Сергій Лавров причетний до цих злочинів. Таким чином, присутність Лаврова - політичне зловживання», - написала активістка Ніна Хаген у Facebook.

На сторінці-анонсі акції у соц. мережі організатори зазначили, что Росія відповідальна за воєнну агресію Грузії та Україні, чеченські війни, підтримку режиму Асада в Сирії, збиття рейсу МН17 Малазійських авіаліній тощо, про присутність у російських тюрмах офіційно 300 політв’язнів.

Також зазначили, що Лавров як міністр закордонних справ Росії з 2004 року «був глибоко втягнутий у всі ці злочини та напади на мир, безпеку та свободу людей».

Нагадаємо, що у Києві ввечері 29 жовтня під Офісом президента почалась масова акція протесту проти капітуляції.