Уранці 9 травня в Казахстані у світлі протестів перед виборами на День Перемоги заблокували найбільші соцмережі та ряд ЗМІ. Доступ до них можливий тільки користувачам за межами країни та через проксі- і VPN-сервіси, пише казахстанське бюро «Радіо Свобода».

Серед заблокованих інформаційних сайтів – «Радио Азаттык», Vlast.kz, HolaNews.kz, Informburo.kz, Exclusive.kz, Time.kz, регіональні видання «Уральская неделя» і «Ак Жайык». Заблокований доступ також до сайту Казахстанського бюро з прав людини.

Незважаючи на блокування, деякі інформаційні агентства продовжили роботу в соцмережах, але близько 13:00 год Facebook, Instagram, Telegram та YouTube теж були заблоковані.

Як підкреслюють регіональні ЗМІ, це вперше відбулося настільки масштабне блокування інтернет-ресурсів у країні.

Зазначають, що станом на 12:00 год за місцевим часом доступ до новинних сайтів Іnformburo.kz і Time.kz було поновлено.

Інше місцеве видання «The Village Казахстан» вказує, що всі з перелічених заблокованих ЗМІ висвітлювали підготовку до позачергових виборів президента в Казахстані, ситуацію з активістами, а також писали про мітинги, які проходили 1 травня в Алмати і Нур-Султані.

Відомо, що через місяць, 9 червня, у Казахстані пройдуть вибори президента – уперше після відставки президента Нурсултана Назарбаєва, який беззмінно очолював Казахстан майже три десятиліття і зберіг за собою після складання повноважень важелі впливу на політичний курс країни.

Як писав «Вголос», колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв приїхав до Путіна на парад.

Читайте також: Пляшка горілки і листівка від Путіна: російські ЗМІ розповіли про «набір ветерана» до Дня Перемоги