Стало відомо, що так звана «Народна рада ДНР» ухвалила рішення про «конституційні зміни», згідно з яким українська мова перестала бути однією з «державних мов республіки». Тепер державною мовою є лише російська.

Про це розповів журналіст Віталій Портников, повідомляє “Радіо Свобода“.

Таке рішення демонструє, яку «народну республіку» хоче побудувати на окупованій території Кремль і яка роль у цій «республіці» відводиться українцям.

Варто зауважити, що до окупації Донбасу, на сході школи з українською мовою навчання залишалися рідкістю, як і викладання українською мовою у вищих навчальних закладах.

Крім того, національних республіках Росії – навіть там, де корінні народи складають меншість населення – є і викладання на мовах цих народів, і можливість вивчати рідну мову у вищих навчальних закладах. У законодавстві самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки як державні визнаються російська, українська і молдавська мови і цими мовами ведеться навчання. Навіть в «конституції» анексованого Криму – при всьому нехтуванні окупанта і місцевої маріонеткової влади українська і кримськотатарська мови мають рівний статус із російською мовою. Практично всюди – тільки не на Донбасі.

Нагадуємо, на Донбасі окупанти підступно напали на воїнів ЗСУ: один захисник України загинув, двоє поранені.