Депутат ЛМР Ігор Зінкевич пропонує задля комфорту мешканців вул. Наукової, В. Великого та Княгині Ольги пустити у центр Львова швидкісний трамвай.

Про це він написав на своїй сторінці у "Фейсбуці".

"Продовжую тему розвитку громадського транспорту Львова і виділених смуг для громадського транспорту. Разом із своїми колегами – Антоном Лягушкіним, Дмитром Янківським та Юрієм Каукаловим підготував звернення до міського голови Львова Андрія Садового щодо створення у Львові лінії швидкісного трамвая «Аквапарк – Головна Пошта (Центр)».

Зауважу, що траса трамвайного маршруту № 3 від вулиці Вітовського до кінцевої «Аквапарк» була збудована у 1980-х роках за стандартами швидкісного трамвая, тобто ділянка по вул. Сахарова і Княгині Ольги розташована виключно на виділеному полотні, тобто трамвай практично незалежний від руху автівок (окрім перехрестя Сахарова – Княгині Ольги і переїздів через колії).

Загальна довжина маршруту № 3 зараз складає біля 5,5 кілометрів, при цьому колії на виділеному полотні – біля 3,4 км. Проте ділянка довжиною 2,1 км. від Сахарова до площі Соборної по-перше істотно зношена (особливо на Вітовського), по-друге – перевантажена рухом колісного транспорту. Отож, трамвай тут рухається із дуже малою швидкістю і часто стоїть у «корках». При цьому відстань від кінцевої «Соборна» до центру міста – біля 600 м.

Ми пропонуємо кінцеву швидкісного трамвайного маршруту розмістити біля Головної Пошти. Ця кінцева буде віддалена від центру на 500 метрів, але в околі лінії швидкісного трамвая опиняться Львівський національний університет ім. Івана Франка, НУ «Львівська Політехніка». Для створення розворотного кільця потрібно збудувати біля 300 метрів трамвайної колії по вул. Коперника і вул. Словацького.

Крім цього, потрібно збудувати іще дві ділянки трамвайних колій – по вул. Коперника від Вітовського до Бандери (300 метрів) і по вул. Нечуя-Левицького від вул. Генерала Чупринки до вул. Котляревського (біля 120 метрів). Будова цих колій разом із встановленням стрілок обійдеться у майже 18,2 млн. грн.

У такому разі швидкісний трамвай буде їхати за таким маршрутом: Аквапарк – вул. Княгині Ольги – вул. Сахарова – вул. Коперника (довжина маршруту – 4,1 км., виділена колія – 3,4 км., тобто 8,3% траси). Орієнтовний час руху – біля 13 хвилин. У зворотному напрямку маршрут такий: Головпошта – вул. Словацького – вул. Дорошенка – вул. Бандери – вул. Генерала Чупринки – вул. Нечуя-Левицького – вул. Сахарова – вул. Княгині Ольги – Аквапарк. Довжина траси – 4,8 км., виділена колія – 3,4 км, тобто 70,83% траси. Проведені розрахунки показують, що швидкісний трамвай «Аквапарк – Головпошта» буде рухатися біля 13 хвилин (із врахуванням зупинок), а від Головпошти до Аквапарку – 16,5 хвилин. Загальна вартість реалізації проекту (із врахуванням поточного ремонту колій на вул. Княгині Ольги та Сахарова, а також обладнання трамвайних зупинок посадковими майданчиками) становитиме біля 32,4 млн. грн. Вона є співмірною із вартістю одного нового трамвайного вагона. Вважаю, що такі кошти цілком можливо віднайти у бюджеті міста без залучення кредитів міжнародних фінансових установ.

Створення коридору швидкісного трамвая – це реальне використання уже існуючої виділеної смуги для громадського транспорту – виділених трамвайних колій. Запропоновані заходи дадуть можливість значно підвищити ефективність і надійність роботи трамвайного маршруту. Думаю, що запуск швидкісного трамвая дасть змогу позбавити трамвайний маршрут по вул. Княгині Ольги та Сахарова надокучливої «опіки» з боку автобусних маршрутів № 9, 21 і 45, а вивільнені автобуси можна буде скерувати на інші маршрути міста.

Сподіваюся, що мої пропозиції по удосконаленню роботи трамвайної інфраструктури по вул. Княгині Ольги та Сахарова підтримають депутати Львівської міської ради, а особливо – Андріян Гутник та Андрій Шевців, округи яких в районі кінцевої трамвая № 3. Також надіюся на підтримку з боку керівника Управління транспорту Ореста Олеськіва, який теж мешкає в районі вулиці Володимира Великого і мав би щодня користуватися трамваєм для доїзду на роботу і з роботи. Додам, що у перспективі траса трамвая по вул. Княгині Ольги має бути продовжена до вул. Трускавецької (Центр занятості). Відповідно, користування трамваєм буде зручне для мешканців мікрорайону вул. Пулюя – Наукової», - написав депутат.