Правління Асоціації міст України звернулося до президента України Володимира Зеленського з проханням “припинити безпідставний тиск на органи місцевого самоврядування”.

Про це повідомила пресслужба організації.

Натомість представники Асоціації закликали главу держави налагодити спільну роботу органів центральної влади та органів місцевого самоврядування у боротьбі з пандемією коронавірусу.

Зокрема Асоціація запропонувала надати органам місцевого самоврядування право самостійно приймати рішення щодо пом’якшення карантину в регіоні, звичайно у визначених  законом та Урядом межах.

Представники організації аргуметували цю пропозицію тим, що органи місцевого самоврядування відповідають перед громадянами щодо ситуації в муніципалітетах, тож вони мають мати змогу приймати рішення відповідно до тієї ситуації, яка склалася в конкретній громаді.

Крім того, вони звернули увагу глави держави і на кількість кримінальних проваджень, які були відкриті проти представників місцевого самоврядування.

В Асоціації наголошують, що виникають певні питання щодо обґрунтованості цих справ.

Також в організації зауважили, що в умовах пандемії та економічної кризи, тиск зі сторони правоохоронців на органи місцевого самоврядування, які забезпечують життєдіяльність громад, не просто паралізує роботу муніципалітетів, але й несе пряму загрозу безпеці та життю громадян України.

В АМУ переконані, що для ефективної боротьби з пандемією коронавірусу  та зниження наслідків економічної кризи для українців, державна влада та місцеве самоврядування мають налагодити співпрацю.

Як писав “Вголос”, виплати медикам та послаблення карантину: Зеленський провів термінову нараду.