«Велика відстань, це знаходиться поза басейном річки Тиса, тож загрози потрапляння шкідливих речовин у річку Тиса, або загрози території України повністю виключено», - каже директор Департаменту управління рятувальними силами МНС України Григорій Марченко.

Ситуацію в Угорській Республіці відслідковує МНС України. За дорученням т.в.о. Міністра МНС М.В.Болотських, вжито заходів, сформована оперативна група, проведено розрахунок сил, які у випадку потреби можуть виїхати до Угорщини і надати допомогу. Поки що звернення з боку угорського уряду не було. В районі надзвичайної ситуації працюють угорські рятувальники. Всяка загроза для України відсутня.

Нагадаємо, що за повідомленням Посольства України в Угорській Республіці близько 14 год. 4-го жовтня у м. Айка (400 км від кордону України) зі сховища глиноземного заводу, через руйнування бетонних стін, вилилося 600 тис. куб. м червоного шламу, яким залито 7 населених пунктів, розташованих поруч із підприємством. Загинуло 2 особи, доля 3 осіб залишається невідомою та госпіталізовано 60 осіб. З населених пунктів проводиться евакуація жителів. Пошкоджено газопровід високого тиску, припинено рух залізничного транспорту. У регіоні оголошено надзвичайний стан.