Як пише ВВС, про це повідомила менеджер російського туроператора «Сім вершин» Ольга Румянцева.

Зв’язку з депутатами не було майже добу.

«Хочу відразу сказати, що зворотний зв'язок отримано. Сходження триває в штатному порядку. У разі НС відбувалася б звичайна рятувальна операція за американською страховкою з літаком і місцевими гідами», – заявила Румянцева.

Сидякін і Савченко вирушили в подорож у складі американської команди. Представники турфірми зв'язалися з директором групи, який їх супроводжує, й американець повідомив, що все нормально. Російські парламентарії перебувають у верхньому таборі, де перечікують негоду. Зв'язку там дійсно тимчасово немає, пише «Znak».

Як повідомляє російське державне агентство ТАСС, начальник Російської антарктичної експедиції (РАЕ) Валерій Лукін звинуватив американську компанію в тому, що тур депутатів було організовано з порушеннями. За його словами, громадяни Росії можуть потрапити в Антарктиду тільки з дозволу Росгідромету, у складі якого функціонує Російська антарктична експедиція.

Як писав «Вголос», депутати Держдуми Олександр Сидякін Олег Савченко загубилися в Антарктиді, де хотіли встановити прапор Росії.