Алкоголь може захищати від розвитку деяких захворювань – зокрема, аутоімунних. Вчені встановили, що він відключає функцію викликають ці хвороби клітин.

Наукові фахівці Ерлангенського університету (FAU) зробили висновок, що в помірних кількостях алкоголь здатний надавати позитивний вплив на організм. Їх прес-реліз під назвою “Рислінг для імунної системи” інформує, що він здатний захищати від аутоімунних захворювань, пригнічуючи надмірні імунні реакції, що ведуть до розвитку.

Особливість цих хвороб в тому, що антитіла діють проти власних клітин організму – іноді до тих пір, поки тканини і органи не будуть повністю зруйновані. Німецькі дослідники виявили, що алкоголь має специфічний вплив на фолікулярні Т-хелпери – імунні клітини в лімфатичних вузлах і в запальних тканинах, які викликають типові для захворювання аутоімунні реакції.

Алкоголь може мати корисний вплив на функціонально обмежену імунну систему. Ось одне з них: спостереження за пацієнтами, які споживали деяку кількість алкоголю або повністю утримуються після пересадки печінки показали, що в першому випадку ризик відторгнення використаного органу був значно нижчим.