Громадська рада при Львівській облдержадміністрації звернулася до до Верховної Ради та Офісу президента з вимогою не допустити прийняття законопроєкту № 2362 від 31.10.2019 р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо навчання державною мовою в закладах освіти”.

Про це повідомляє Громадська рада при Львівській ОДА на своїй сторінці у Facebook.

“Шановна українська владо! Громадська рада при Львівській ОДА, як найчисельніша громадська рада в Україні, закликає Вас не допустити прийняття законопроєкту № 2362 від 31.10.2019р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо навчання державою мовою в закладах освіти”.

З усією відповідальністю хочемо заявити, що даний законопроєкт спрямований на тотальну русифікацію української освіти! Його ініціатором є народний депутат Максим Бужанський, який є представником депутатської фракції політичної партії “Слуга народу”.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України “Про статус народного депутата” народний депутат України є обраний відповідно до Закону України “Про вибори народних депутатів України” представник Українського народу у Верховній Раді України і уповноважений ним протягом строку депутатських повноважень здійснювати повноваження, передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно з ч. 1, ч. 2 ст. 8 згаданого закону у своїй діяльності народний депутат повинен дотримуватися загальновизнаних норм моралі; завжди зберігати власну гідність, поважати честь і гідність інших народних депутатів, службових та посадових осіб і громадян; утримуватись від дій, заяв та вчинків, що компрометують його самого, виборців, Верховну Раду України, державу. Неприпустимим є використання народним депутатом свого депутатського мандата всупереч загальновизнаним нормам моралі, правам і свободам людини і громадянина, законним інтересам суспільства і держави.

Законопроєкт № 2362, запропонований Бужанським, жодним чином не захищає інтереси українського народу, а навпаки, становить величезну загрозу. Адже, мова є винятково важливою, інтегруючою складовою кожного народу. Це не лише універсальний та доступний кожному засіб комунікації. Саме у мові відображаються унікальний характер, ментальність та темперамент кожної нації, і саме мова є первинним ідентифікатором. Без мови свого народу людина втрачає величезний потенціал для особистого розвитку, позбавляючись своєї неповторності.

У разі, якщо закон ухвалять – перехід учнів 5-11 класів російськомовних шкіл на українську мову навчання з 1 вересня 2020 буде скасовано. Ба більше, в будь-яких школах (включаючи школи з українською мовою навчання) буде дозволено викладати “декілька навчальних предметів” російською мовою”!

Варто зазначити, що проти цього законопроєкту свого часу виступило Міністерство освіти і науки, а також Бюджетний комітет ВР і освітянська спільнота. Також наявний висновок Головного науково-експертного управління від 16.06.2020р. Проте, ігноруючи дані документи, голова ВР Д. Разумков доручив поставити 16 липня в розклад засідання парламенту розгляд антиукраїнського закопроєкту.

Цим зверненням ми висловлюємо не лише свою власну думку, а й думку кожного українця. Адже, ніхто не має права позбавити народ його мови. Українська мова – це мова нації, мова предків, яка пов’язує українця з його народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Тож закликаємо Вас в жодному разі не допустити прийняття законопроєкту № 2362 від 31.10.2019 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо навчання державною мовою в закладах освіти”, – йдеться в повідомленні.

Окрім цього, закликали членів Громради та небайдужих українців висловлювати свою патріотичну позицію та доєднуватися до акції протесу 16 липня біля пам’ятника Тарасу Шевченкові у Львові о 9:00!