Заступник Генпрокурора України Віктор Шокін заявляє, що в результаті інциденту в Ужгороді було порушено дві кримінальні справи.

Про це він заявив з трибуни Верховної Ради в середу.

"Перша справа стосується факту перевищення службових повноважень працівниками УМВС у Закарпатській області під час виконання своїх службових обов’язків по виконанню рішення суду про взяття під варту Різака за ознаками злочину частини 2 статті 165 Кримінального кодексу України", сказав він.

За словами Шокіна, "друга справа була порушена за фактом втручання депутатів у діяльність працівників правоохоронних органів".

"У зв’язку з особливістю цих справ, що вони пов’язані депутатами, порушенням їхніх прав, особистий контроль буде здійснено Генпрокурором України", заявив він.

Заступник Генпрокурора також нагадав, що "коли був затриманий Різак, проти нього було порушено кримінальну справу по доведенню до самогубства ректора Ужгородського університету".

"17 травня була порушена ще одна справа по частині 3 статті 35 КК України – перевищення влади. Йому було висунуто в цьому обвинувачення", сказав Шокін.

Крім того, він повідомив, що 18 травня проти Різака була порушена кримінальна справа за отримання ним хабаря.

"Справи дуже серйозні", зазначив він. 

Депутат Тамара Прошкуратова сказала, що коли прикувала себе наручниками до екс-губернатора Закарпаття Івана Різака в ужгородській лікарні, діяла спонтанно і не мала іншого виходу.

Про це вона заявила з трибуни Верховної Ради в середу. "Протягом 5 днів я жила біля Різака. Я бачила, як його поклали в антисанітарну кімнату, коли організували шоу з багатьох міліціонерів. І це де - в кардіологічному центрі, де лежать з інфарктом", - сказала вона.

За її словами, тільки коли вона звернулася до губернатора і після цього "Різака перевели в нормальну палату і міліціонери були замінені просто на трьох хлопців в цивільному".

Вона також стверджує, що аналізи, які робилися в кардіологічному йцентрі, де знаховся Різак, сфальсифіковані: "В нього постійно брали, оскільки він переніс інфаркт поряд з діабетом, в нього постійно брали аналіз крові з пальця. І коли це брали лаборанти з цього кардіологічного центру, з тої самої каплі крові брав Іван на аналіз своїм приладом".

"І от лікарі кард центру говорили, що в нього цукор в крові 3-4, його прилад показував 9-10-11. Нам радили викинути той прилад", - сказала Прошкуратова.

Вона також зазначила, що жоден з лікуючих лікарів, який лікував Різака протягом 10 років, не був допущений до лікування. "Коли ми звернулися з проханням до незалежних лаборантів, нам привезли ось цей документ, який і змусив мене діяти адекватно. Лікарі обласної лікарні підтвердили, що аналіз цукру в його крові такий, який показував прилад Івана Різака", - розповіла вона.

"І тоді мені стало зрозуміло, що результати аналізу кардіологічного центру, де знаходиться Іван Різак, просто сфальсифіковані", - зазначила Прошкуратова і додала, що чергові міліціонери говорили їй, що Різака "все рівно заберуть".

Вона також розповіла, що звернулася до одного з міліціонерів "з проханням принести наручники". "Я діяла спонтанно, я ще не знала, що я з ними робитиму. І т оді, коли я розуміла, що Івана все рівно заберуть, я себе наручниками прикувала до Івана Різака і об’явила голодування", - розповіла вона.

Депутати СДПУ(о) просять голову ВР покласти край правовому свавіллю, яке існує в державі

Про це заявив депутат від СДПУ(о) Володимир Воюш на слуханнях про події в Ужгороді, розповідаючи про побиття депутатів під час переведення Івана Різака до СІЗО. За словами депутата, затримання Різака "з самого початку було шоу", коли його затримали на майдані Мукачевого.

Він нагадав, що затримання Різака відбулося за обвинуваченням у доведенні до самогубства ректора ужгородського університету Сливки, проти якого Різак начебто замовив кампанію в пресі.

Водночас депутат висловив сумнів, що саме стаття в газеті стала причиною самогубства. Воюш також не виключив, що смерть Сливки була вбивством. Він трозповів про саме затримання - зокрема про те, як його затисли представники міліції, Прошкуратову придушили до ліжка, а Шуфрича били головою об підлогу.

Bоюш вказав на незаконність дій міліції і заявив про те, що Україні створюється поліцейська держава

Ужгород.net.ua