Новообраний народний депутат від ВО «Свобода» Руслан Кошулинський розповів, що закон про персональне голосування прийняли з поправками Партії регіонів про заборону блокування трибуни.

Руслан Кошулинський пояснив, чому опозиція в парламенті, і «Свобода» поки що поза парламентом підтримує цю норму про заборону блокування трибуни.

«Ми туди прийшли не блокувати трибуни. Ми туди прийшли якісно працювати», – наголосив він.

За словами новообраного нардепа, нинішній закон можна вважати перемогою.

«Це є частково першою перемогою, яка може показати, що опозиція частково свого досягає, наголошуючи на персональному голосуванні. Як би не хотіла Партія регіонів, все одного проголосували за ті зміни до регламенту, які пропонувала опозиція. Тобто це можна вважати першим кроком, якого досягнули опозиційні фракції, консолідуючи свої зусилля навіть в підготовчій групі до проведення першого засідання», – зазначив свободівець.

Він також пояснив, чому в законі не прописана сама процедура персонального голосування.

«Голосування як таке не прописано – чи це руками, чи це бюлетенями, чи це системою «Рада-3» з сенсорною клавішею. Нам байдуже як, головне, щоб була виконана норма Конституції щодо персонального голосування. Оце є основа», – підкреслив Руслан Кошулинський.

За його словами, система голосування «Рада-3» вже є встановлена на робочих місцях народних депутатів, і вона може бути впроваджена постановою Верховної Ради або рішенням голови ВРУ самостійно.

«Це вже встановлено, сертифіковано, воно пройшло всі апробації, які для цього необхідні. Для цього потрібна лише політична воля діючої ради, її голови. Тобто, щоб ввести сенсорну клавішу не потрібно додаткових законодавчих ініціатив. Це є тільки політична воля. І перший крок до цього є зроблений – це є забезпечення персонального голосування», – розповів свободівець.

Нагадаємо, що закон про персональне голосування прийняли сьогодні, 6 грудня, 338 нардепів. Цим документом передбачено, що «голосування здійснюється народними депутатами особисто за допомогою електронної системи в залі засідань Верховної Ради в такий спосіб, що унеможливлює голосування замість народного депутата іншою особою або у визначеному для таємного голосування місці біля залу для пленарних засідань».

Проте цим же законом передбачена норма, яка забороняє блокувати трибуну Верховної Ради.