У Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що знайшли ознаки корупції у законопроєкті про регуляцію вартості інтернету та мобільного зв’язку.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що НАЗК завершило антикорупційну експертизу проєкту “Про електронні комунікації”.

Варто зауважити, що документ передбачає впровадження інтернету як універсальної послуги на всій території країни, а також відсутність “пакетності” у наданні послуг мобільного та інтернет-зв’язку для користувачів.

Крім того, автори законопроєкту запропонували більш чітко прописати правила регулювання роботи компаній, які надають послуги доступу до інтернету.

Експерти НАЗК віднесли до корупційних ризиків наступні положення:

  • створення регуляторного органу із невизначеним статусом та покладання на нього контролюючих функцій загрожує невиправданим розширенням держрегулювання;
  • повноваження регулятора дублюють повноваження Антимонопольного комітету, що створює ризик “корупційної” конкуренції за повноваження;
  • у проекті вживаються оціночні поняття, які можуть довільно тлумачитися державними інституціями з корупційною метою.

Фахівці підмітили, що законопроєкт передбачає лиши позапланові перевірки підприємств, що суперечить нормам закону України  “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”.

Крім того,  повідомляється, що автори документу розширили перелік підстав для проведення перевірок.

У законопроєкті також  зазначено, що підприємці мають надати “достатньо інформації” про виконання вимог законодавства, проте там не визначено, яка саме інформація має бути передана.

Документ зобов’язує забудовників обладнати нові житлові будинки чи інші будівлі мережами і пристроями для надання електронних комунікаційних послуг.

У НАЗК порадили допрацювати законопроєкт перед другим читанням у парламенті.

Варто зауважити, що Рада вже ухвалила даний документ за основу.

Як писав “Вголос”:

  • НАЗК взялося перевіряти декларації Зеленського та Порошенка: відома причина
  • НАЗК завітало з аудитом до Держекоінспекції: перші деталі.