Списки кандидатів в депутати до Львівської міськради по мажоритарних округах дають багату інформацію для роздумів та аналізу.

По-перше, вражає кількість охочих чотири чи п’ять років безкорисно працювати на благо громади Львова попри те, що значна кількість з них – безробітні чи тимчасово не працюючі.

Вражає також кількість пенсіонерів та студентів серед кандидатів в депутати. Тому, коли ми відбирали фаворитів виборчих змагань, брали до уваги перш за все їх теперішній статус, показних популярності або ж присутності в інформаційному просторі, а також потенційний ресурс впливу на виборців виборчого округу, в якому вони балотуються.

Округ 1.

Фаворитами в цьому окрузі безперечно є Олександр Завадович, директор парку «Знесіння» (“Народна влада»), Олег Бурачок, депутат Львівської міськради, (ПРП), Богдан Яворський, начальник вокзалу ст. Львів ДТГО «Львівська залізниця» («Відродження»), Тетяна Крушельницька, доцент у ЛНУ «Львівська політехніка», («За Україну»).

Позаяк депутат міськради Олег Бурачок за всю каденцію роботи у міськради нічим особливим не відзначився, то його сміло можна ставити на четверте місце. За показником відомомсті, безперечно, у цьому окрузі лідирують Крушельницька та Завадович. Проте реальний виборчий ресурс – у представника «Відродження» Богдана Яворського. Саме між ними і розвернеться, як ми припускаємо, основна боротьба за перемогу.

Округ 2

Наші симпатії заслужено на боці депутат Львівської міськради Юрія Кардашевського. І реально конкурентів йому ми не бачимо. Хоч ще один відомий політик балотується у цьому окрузі – це один із лідерів львівських соціалістів Василь Музика. І ще нам сподобалося прізвище кандидата від Партії регіонів – Правда. А позаяк Андрій Правда має за собою адмінресурс, то не виключено, що він якщо не переможе, то буде в трійці призерів.

Округ 3

Ставимо на перемогу депутата Львівської міськради від ХДС Михайла Задорожнього. Хоча конкурентів в нього вистачає. Традиційно на мажоритарних виборах непогані шанси на перемогу мають директори шкіл та лікарі. По цьому округу у кандидати балотуються освітяни: директор СШ №62 Михайло Марциняк (Україна соборна), заступник директора центру творчості дітей та юнацтва Галичини Ігор Мартинюк (НРУ); лікарі чи дотичні до медицини особи: Ростислав Говзан (президент групи компаній «Ваша аптека», НУ), заступник головного лікаря 5-ї міської клінічної лікарні Львова Кіндрад Баса (ПППУ).

Разом з тим в окрузі № 3 балотуються інші відомі в певних колах особи. Наприклад, Мирон Широн – екс-депутат Львівської міськради і екс-директор ЛКП «Старий Львів», Орест Данчевський – екс працівник КВУ (Відродження), заступник голови Об’єднання профспілок Львівщини Михїайло Будзан (Фронт змін), директор КВК «Львівський палац мистецтв» Юрій Гнатковський (Європейська партія).

Округ 4

Наразі, з огляду на активну піар-кампанію, фаворитом в цьому окрузі слід вважати Романа Лободу – президент Асоціації автомобільних перевізників (ПППУ). Реальну конкуренцію йому, вірогідно, складе Василь Котик, головний лікар 4 міської клінічної лікарні (Єдність). Адмінресурс також непогано представлений – від ПР балотується начальник Головного управління ЖКГ Львівської ОДА Євген Бентковський, а від РХП (Садового) - начальник управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Любомир Зубач. Шанси на перемогу є також у лідера львівських соціалістів Сергія Гончарука, особливо після «засвітки» у ефірах Савіка Шустера.

Округ 5

Явного фаворита в цьому окрузі немає. Проте «Свобода», яка є лідером виборів за списками у Львові, представлена відомим спортсменом (невпевнені, що це саме спорт) боді-білдингу Святославом Шереметом, Громадянська позиція  – депутатом міськради і громадським діячем Олегом Сорочкиним. Непогані шанси на перемогу є у представника КУНу Івана Гаврилюка - голови правління ОСББ, а також кандидата від «Відродження» Геннадія Руденко - командира першого об’єднаного гвардійського загону у Державній спеціальній службі транспорту. Адмінресурс Садового повністю працює на перемогу Сергія Кіраля - начальника управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій Львівської міськради.

Округ 6

Цей округ непростий, з сюрпризами. По-перше, тут від ПППУ балотується Ігор Марчак, в. о. голови правління ВАТ «Вінницягаз», екс-директор Львівтеплоенерго, людина не позбавлена мерських амбіцій. Конкурнцію йому складе депутат міськради з сумнівною репутацією Роман Зафійовський (НУ). А сюрпризом є участь у виборах кандидата від «Єдиного центру» - священика Семена Лігури.

Округ 7

Почнемо з головного: по округу №7 до Львівської міської ради балотується … АЛЬФ!!! Жодних жартів, симпатичний інопланетянин, висунутий ЛМО партії «Народна Самооборона». А хтось казав, що Луценко уже нічим не може здивувати. Конкуренцію Альфу може скласти хіба що Волівендер - начальник ВП «Пасажирське вагонне депо Львів», член Партії «Відродження». Якщо без жартів, то ми не бачимо впізнаваних кандидатів у цьому окрузі. Тому передбачає, що виграє представник «Свободи» або адмінресурсу (тобто ПР чи Садового).

Округ 8

Віддаємо перевагу представнику НУ, депутату міськради, начальнику відділу освіти Залізничної районної адміністрації м. Львова Роману Вороняку. Серед просто цікавих кандидатів в цьому окрузі відзначимо в.о. начальника Львівської філії у ДП «Нафтогазмережі» Володимира Короля (Демократична партія), і Назара Бербеку (не помилимося, якщо припустимо, що він є родичем екс-заступника ДПА у Львівській області Володимира Бербеки).

Округ 9

Таке враження, що депутат облради Юрій Батюк (НРУ) «зачистив» округ під себе. Адже окрім Юрія Думнича, генерального директора Першого українського театру для дітей та юнацтва, який невідомо чого, але балотується від КУН, більше впізнаваних кандидатів немає.

Округ 10

Фаворитами виборів в цьому окрузі є депутат Львівської міськради Петро Адамик, (Пора) і головний лікар 5-ої міської клінічної поліклініки Борис Лемішко (За Україну). У боротьбу між ними навряд чи зможе серйозно втрутитися голова Залізничної районної організації профспілки працівників освіти і науки Львова Людмила Попович (НУ) чи директор ТзОВ «Європарк» Михайло Ганущак (Партія регіонів). Кандидат Роман Кінзера (Народна довіра) на минулих виборах засвітився в проекті Димінського «Еко+25%».

Округ 11

Цей округ заточений під перемогу депутата Львівської міськради, голови фракції «Наша Україна» Василя Трача. Навряд чи його здолають, але крові йому поп’ють багато, Рустам Курбанов (УДАР), екс-власник газети «Субртня пошта») та Лев Підлісецький голова правління ВАТ «Південьзахіделектромережбуд» (РХП), відомий більше як «батько» проекту «чудо-трактора».

Округ 12

Ставимо на депутата Львівської міськради Андрія Чіпка (НУ), який користується авторитетом серед представників малого та середнього бізнесу Львова. Хоча вибороти перемогу Чіпкові буде непросто, адже його конкурентом є начальник райадміністрації Залізничного району Василь Коржук і що дивно, останній йде за підтримки Партії Громадянська солідарність, а не РХП Садового.

Округ 13

Веселий округ, боротьба в якому обіцяє буди цікавою і безкомпромісною! Отож, претендентами на перемогу в ньому є: депутат міськради, голова фракції «Свобода» Василь Павлюк, депутат міськради від УНП, директор Личаківського цвинтару Ігор Гавришкевич, головний лікар у 1-шій Комунальній міській поліклініці Ігор Наконечний.

Компанію фаворитам складають прогресивний соціаліст Олександр Махонін, дружина екс-заступника голови Львівської ОДА Ярослава Кашуби - Ольга (голова вже неіснуючого представництва – куди дивиться ТВК!) (Сильна Україна), скандально відомий протеже Садового, екс-керівник міського управління культури Андрій Сидор (звісно, він йде від РХП), і син голови Львівської обради Мирослава Сеника – Василь (Фронт змін).

Округ 14

Це  - округ депутата Львівської міськради Володимира Рудницького, директора Львівського державного Палацу естетичного виховання учнівської молоді (ХДС). Останній має досвід перемоги на мажоритарних виборах у Львові. Проте цього разу йому перемога буде даватися нелегко. Сильним конкурентом є представник Партії регіонів Андрій Мочарський, який (бідака!) лишився без роботи, а отже, як ми припускаємо докладе максимум зусиль для того, щоб влаштуватися на бодай на громадські роботи в міськраду. Не можна зневажати і таким конкурентом, як екс-голова Личаківської райадміністрації Львова, а зараз - комерційний директор театру ім. М.Заньковецької Зиновій Курило. Садовий  по цьому округу тягне в депутати Інну Свистун - директора ЛКП «Адміністративно-технічне управління». І звісно, до боротьби може долучитися представник освітянських кіл – директор СЗШ №49 Йосип Тиран (Україна Соборна) - класне прізвище для директора школи!

Округ 15

У цьому окрузі повинен перемагати депутат Львівської міськради, голова ЛМО ВО «Свобода» Іван Гринда.

Округ 16

Екзотичний округ з огляду на те, що в ньому є кандидат ВУ МАЧЕУС АРТУР ВІЄТ, який представляє Українську партію, відому своєю нерозбірливістю. Метаморфози на цьому не закінчуються. Адже якщо ТВК дала остаточне добро, то саме в цьому окрузі включиться у боротьбу лідер угрупування «Батьківщини ДД», депутат міськради Андрій Дзюбан. Але ми ставимо на перемогу голови Личаківської райадміністрації Василя Білоуса, який вчасно розпрощався з БЮТ і за рекомендацією свого сина, депутата міськради Андрія Білоуса, висунутий кандидатом в депутати від Пори. Нагадаємо Василь Білоус - екс-секретар Львівської міськради.

У той же час депутат міськради, член фракції Пора Анатолій Забарило невчасно покинув лави Пори і тепер буде захищати на цьому окрузі тваринок від партії «Громадянська позиція» без жодних шансів на перемогу. У боротьбу також може включитися директор СЗШ №42 Микола Король (Україна Соборна).

Округ 17

Двоє інтелігентних і симпатичних чоловіків - депутат Львівської міськради Юрій Кужелюк (Україна соборна) і начальник управління Львівської міської ради Юрій Лукашевський (Пора) - в цьому окрузі виборюватимуть перемогу у двох відомих жінок: депутата облради Емілії Підляшецької і Ірини Лукавецької. Перша з жіночок міняє партії як рукавички в залежності від поличної доцільності. Ірина Лукавецька зберігає вірність УРП «Собор» вже багато років. Ставимо на перемогу Юрія Кужелюка.

Округ 18

Троє діючих і один екс-депутат міськради в цьому окрузі боротимуться за перемогу. На боці депутата ЛМР Яромира Смагальського – рейтинги «Свободи». Зате депутатів Данила Ярему (ХДС) та Василя Поповича (НУ) добре знають у Львові по їх справах. На боці екс-депутата ЛМР Воломира Цьвока – підтримка працівників ЛДС КБ «Топаз» та ретинги "України Соборної".

Округ 19

Вбивчий за конкуренцією округ. Боротьбу за право представляти Винники у Львівській міськраді поведуть депутат міськради від «Свободи» Олег Махницький, екс-депутат міськради Григорій Козловський (раніше був литвиновцем, тепер став пористом).

Конкуренцію їм складуть три представника медицини: президент у Львівській обласній Асоціації медичних сестер Ірина Шевчук (ПППУ), головний лікар у Львівському міському госпіталі інвалідів війни та репресованих Петро Федунь (Сильна Україна), Василь Обаранець головний лікар у 8-мій міській клінічній лікарні (Фронт змін).

Драйву додасть участь у виборах письменника Юрія Винничука, який не позбавлений почуття гумору, а тому вирішив скласти компанію Альфу і висунутися в депутати від партії Луценка.

Округ 20

Знайомі прізвища мелькають серед кандидатів, але впевненості в їх перемозі не маємо. Так, в цьому окрузі балотується головний редактор «Газети по-львівськи» Антін Борковський (ЄЦ), начальник управління міськради Юрій Наконечний (Пора) і депутат міськради від ПРП Сергій Смірнов.

Округ 21

У боротьбу знову вступають жінки. Депутат Львівської міськради Наталія Усач (НРУ) змагатиметься з депутатом міськради Андрієм Білоусом (Пора). Конкуренцію цій парі складатимуть екс-начальник управління інженерного госпорства міськради Іван Ониськовець (Єдність), відомий футбольний тренер Богдан Кобрин (Наша Україна), головний лікар ВП «Дорожня стоматологічна поліклініка ст. Львів» Олег Барабаш (Відродження), в.о. голови правління ВАТ «Львівського меблевого комбінату» Олександр Слободянюк (ПРП) і начальник газового управління по експлуатації ВАТ «Львівгаз» Павло Сербан (ПППУ).

Округ 22

Депутат львівської міськради Андрій Стецьків, брат народного депутата Тараса Стецьківа, виборювати право ще одну каденцію працювати в міськраді у… А от реальних конкурентів йому ми й не бачимо.

Округ 23

Рідний брат депутата міськради Петра Адамика - Михайло балотується в цьому окрузі від рідної Адамикам партії - "Пори". Відомий підприємець Тарас Ситник балотується від ПРП. Як претендента на перемогу в цьому окрузі вірогідно можна розглядати представника Партії регіонів Івана Яблонського - голову спостережної ради ВАТ «Львівський завод комунального устаткування.

Округ 24

Беззаперечним лідером в цьому окрузі є депутат міськради від Пори Артем Хмиз. Конкурентів йому ми не бачимо.

Округ 25

Два депутати Львівської міськради Валерій Веремчук (НРУ) та Михайло Баляс (УНП) змагатимуться за перемогу з протоієрей церкви св. Георгія Переможця Стефаном Сороківським (Відродження). 

Продовження

фотоfilmmaker.com.ua