Ще недавно Андрій Литвиненко воював проти російських сил на Сході України. Сьогодні ж український ветеран війни працює на складі одного з супермаркетів у сільській місцевості в Польщі, щоб забезпечити дружину і трьох дітей. В Україні працював водієм, однак грошей не вистачало.

Про це розповів 36-річний ветеран журналістам американського видання The Washington Post.

“Ми воювали на війні, щоб справи пішли краще, але нічого не змінилося. Друзі помирають і це все. Решта залишається, як і було”, — сказав Андрій.

Видання нагадує, що Україна готується до проведення президентських виборів. Але багато хто вже “проголосував ногами”, залишивши країну, загрузлу в корупції й нерівності, якій вже п’ять років доводиться захищатися від Росії. Війна вже забрала життя 13 тисяч людей, але її кінця досі не видно на горизонті.

Прості українці прагнуть отримати кращі зарплати. Але їхні доходи застрягли на рівні 350 доларів у середньому. Відтак багато українців, котрі мріють про краще життя, шукають можливості деінде.

Згідно з підрахунками всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, з 44 мільйонів громадян України близько 5 млн працюють за кордоном. Тобто майже кожен десятий українець працевлаштований в іншій країні, передає УНІАН.

Президент асоціації Василь Воскобойник каже, що “масштабна еміграція допомагає “випустити пару”, скорочуючи значною мірою безробіття в Україні й сприяючи потоку великих сум іноземної валюти в економіку”.

Оскільки заробітчани пересилають зароблене додому, перекази минулого року сягнули 11,6 мільярда доларів.

“Очікується, що цього року сума зросте до 12,2 мільярда доларів, що буде дорівнювати 12 % ВВП України”. Це великі суми. Більші, ніж ми отримуємо від МВФ чи від іноземних інвесторів”, — сказав Воскобойник.

Нагадаємо, що українці потерпають від безробіття.

“Вголос” писав, смартфони визначили, скільки українців проживає в Польщі.