Директор НАБУ Артем Ситник пояснив намір президента України Володимира Зеленського внести зміни до Конституції щодо звільнення директорів НАБУ та ДБР наказом Глави Держави. Ситник запевнив, що бюро залишиться незалежним органом.

Про це повідомляє ТСН.

“Хотів би уточнити, що в Конституції просто продубльовано право президента призначати директора Антикорупційного бюро і створювати антикорупційне бюро, але призначати директора НАБУ — в порядку, визначеному законом про Національне антикорупційне бюро”, – сказав він.

За словами Ситника, очільник НАБУ обирається за результатами конкурсу, проведення якого залишається і у разі внесення змін до Конституції в частині повноважень Голови Держави, тоді як в Основному Законі просто закріплюється одне з положень закону про НАБУ.

“Заяви про “замах на незалежність” і те, що це суттєво змінює гарантії незалежності керівника, не відповідають дійсності”, – додав він.

Як писав “Вголос”, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник може заїхати додому до президента Володимира Зеленського, якщо той запросить.