Минулий тиждень став вдалим для Медіа-холдингу Media International Group (MIG), власником якого є український бізнесмен Вадим Рабинович. Слідом за покупкою російської газети "Московсие новости", гарна звістка для холдингу прийшла цього разу з Верховного Суду України.

Трохи історії. Телекомпанія АІТІ, що входить у "MIG", рішенням минулої влади була викинута з ефіру і незаконно позбавлена ліцензії мовлення на Другому Національному каналі України за позовом телекомпанії "Студія "1+1".

Після "жовтогарячої" революції і приходу до влади нової команди, почали спливати досить цікаві факти. Зокрема, керівник телекомпанії "Студія "1+1" привселюдно підтвердив, що його дії щодо АІТІ були вимушеними. Зокрема, він пояснив, що пішов на уклін до колишнього вищого керівництва країни, щоб у такий спосіб вирішити на свою користь судовий позов.

Очевидно сьогодні керівнику "плюсів" йти було ні до кого. Про це свідчить рішення Верховного Суду України, яким були скасовані всі попередні незаконні рішення щодо АІТІ і справу повернено у суд першої інстанції.

Утім, це не перша перемога АІТІ. Раніше телекомпанія також виграла суд, за рішенням якого телекомпанії АІТІ потрібно компенсувати більш 600 тисяч гривень збитку. Однак керівник телекомпанії вважає, що їй винні ще 24 мільйона за незаконне позбавлення ліцензії. І право на таку позицію сьогодні фактично підтвердив Верховний Суд України.

Отже, результат суду виявився наступним: розгляд справи повертається в суд першої інстанції; законність ліцензії телекомпанії "Студія "1+1" мовити на Другому Національному каналі, що опротестовується АІТІ, ставиться під велике питання; продаж "плюсів" (про який стільки розмов у ЗМІ !) тепер або неможлива, або можлива, але вже за демпінговими цінами!

І якщо в "плюсів" знову не виявиться "політичного тиску", у тому числі і на суд, то може статися так, що в найближчому майбутньому на Другому Національному каналі ми побачимо телекомпанію АІТІ.

Ну, а те, як вийде телекомпанія АИТИ на Другому Національному – разом з "плюсами" чи замість них – покаже час…

MIG-news