Водій маршрутки, який замість керма тримав у руках телефон, став зіркою інтернету

Зайняті телефоном у нього були обидві руки, хоч на ту мить він уже їхав і віз пасажирів, ідеться в сюжеті ТСН.

2-хвилинне відео зняла одна з пассажирок і виклала до тої ж таки соцмережі. Її користувачі почали гнівно коментувати побачене. «Через таких горе-водіїв люди гинуть! Звільняти!», «Забрати ліцензію і вигнати, штраф виписати місячний», «Жах! Пасажири краще би зробили щось із ним, а не телефон знімали! Безвідповідальність цілковита!», - лише деякі відгуки на ролик. Саме з інтернету про вчинок свого водія дізналося й керівництво фірми-перевізниці. «Це є ганебний випадок для нашої фірми», - визнали там.

Поведінці кермувальника здивувалися, адже дотепер скарг на нього не було. Але після появи відео чоловіка звільнили, а для інших шоферів закупили гарнітури. "Ще раз провели інструктажі. Тепер перевіряємо гарнітуру, диспетчера будуть перевіряти на вокзалах", - пояснив заступник директора фірми-перевізника Василь Жеребило.

Сам зірка мережі зізнається, що йому самому прикро за такий випадок. «Я навіть не знаю, що я шукав в тому фейсбуці. Просто їхав собі помалу, листав і тут жіночка мені зробила зауваження. Я мовчки телефон відклав», - розповів водій Анатолій Коток. У нього стаж 28 років, виправдовувати свою помилку чоловік не хоче.

«Вибачаюся перед пасажирами дуже. Я неправий 100%, тому що це впливає на безпеку руху. Перед всією Україною – не можна так робить», - заявив чоловік.

Патрульні погоджуються, що небезпека потрапити в ДТП при неуважності водія дуже зростає. «Іноді при перестроюванні дивишся вправо-вліво – і наче нема автомобіля. А якщо буває швидкість велика, автомобіль може з’явитися неочікувано, тому треба бути уважним постійно», - пояснює начальник відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції Рівного Сергій Коханюк. Копи вже склали на водія адмінпротокол, і тепер той має сплатити 425 гривень штрафу.

Оштрафувати шоферів маршруток можуть іще й в Укртрансбезпеці, щоправда зафіксувати порушення мають самі під час рейду. Вони радять пасажирам не лише писати скарги на порушників, а й діяти самим. «Обережно зробити зауваження водію, щоб його не відволікати. Напряму, я думаю, вони можуть звернутися до перевізника», - пояснив заступник керівника Укртрансбезпеки в Рівненській області Тарас Наконечний.

Герой же відео з півмільйонними переглядами нині в пошуках роботи. Каже, за свій учинок шкодує, штраф сплатить, а тішиться тим, що обійшлося лише втратою робочого місця, а не черговими смертями на дорозі.