Очільник Львівської міської організації ВО “Свобода” Любомир Мельничук помітив політтехнологію, якою спільно користуються міський голова Львова Андрій Садовий та президент України Володимир Зеленський. Обоє в усіх своїх управлінських “провалах” звинувачують депутатську більшість, але забувають при цьому сказати, що більшість ця — їхні ж ставленики.

Про це Мельничук розповів в ефірі ток-шоу “Говорить Великий Львів”.

“Глибока криза в українській політиці не сьогодні і не вчора відбулась. Взагалі, українська політика дискредитована, і політики теж в більшості дискредитовані. Як би мало бути в нормальній цивілізованій країні: є політична партія яка приходить до влади, висуває свого прем’єр-міністра і реалізовує свою передвиборчу програму. А тепер давайте приміряємо це на наші реалії і вийде дуже смішно.

Насправді, вони зайняли абсолютно іншу тактику, яка полягає в наступному: є лідер довіри – Зеленський, який уособлює і монобільшість, і законодавчу гілку влади, і виконавчу гілку влади, тобто Кабінет Міністрів, і президентську владу як таку. І він в принципі хоче мати статистів, а не незалежних міністрів. Тому це дуже зручно вішати всіх собак на них, відповідно падає рейтинг довіри до влади. Що вони роблять у відповідь? Міняють Кабмін. Падає рейтинг довіри до влади до нового Кабміну, не допомогло так зване перезавантаження, знову міняють Кабмін. Настане критична ситуація з Верховною Радою, вони і її розпустять, тому що немає відповідальності. Вже сам Зеленський починає критикувати своїх же депутатів, замість того, щоб нести за них відповідальність. Знаєте, це мені нагадує ситуацію у Львові, коли Садовий по суті почав медійну кампанію проти депутатської більшості. Забув, правда, сказати що депутатська більшість – це фракція “Самопомочі”, його рідна”, – зазначив Мельничук.

“Суть в тому, що є загальна недовіра до самої інституції представницької влади, в нас ніхто не любить депутатів ніяких рівнів: починаючи від місцевих, закінчуючи Верховною Радою. В нас голосують за депутата, а наступного дня його вже ненавидять. Політичні механізми взагалі в країні не діють. Відновлення довіри до влади – головне завдання”, – додав політик.