Так званий "сміттєпереробний завод", який мерія Львова збирається збудувати на вул. Пластовій, насправді зовсім не завод із переробки сміття. Це тільки небезпечна для екології схема, через яку весь непотріб збираються продовжити вивозити на аварійне сміттєзвалище у Грибовичі.

Про це в інтерв'ю "Вголосу" розповіли екологи Ігор Муравський та Марко Шпікула.

«Те, що вони назвали заводом — буде просто сортуванням відходів. Відбиратимуть цінні матеріали, а решту ферментуватимуть для прискореного гниття і далі вивозитимуть під виглядом «компосту» в Грибовичі. Спочатку це забруднюватиме територію у Львові — під час гниття воно виділятиме небезпечні випари просто під будинки людей, стікатимуть інфільтрати у Полтву, а потім — у аварійних Грибовичах. Фактично, мерія просто придумала схему, як продовжити скидати сміття в Грибовичі», – пояснює Ігор Муравський.

«Вони візьмуть 100% сміття, відсортують 2% цінних матеріалів, а решту вивезуть гнити в Грибовичі. Хіба це завод? Це те саме, що до 2016 року відбувалося на сміттєзвалищі. Це попахує черговою аферою у міській раді», — додає Марко Шпікула.

Екологи звертають увагу й на те, що зі сміття мерія в подальшому планує виготовляти РДФ-паливо. І це, за їхніми словами — обернеться для Львова черговою проблемою. 

«РДФ-паливо специфічне. Його можуть спалювати тільки на певних видах підприємств, наприклад — на цементних заводах. Але є питання: чи підійде це паливо українським заводам, скільки його потрібно і чи є на цих заводах спеціальні фільтри, які дозволять спалювати це безпечно. У Європі компанії, які виготовляють РДФ-паливо, доплачують підприємствам, які його спалюють! У Польщі, наприклад, заводам платять по 500 злотих за тонну — тільки б вони взяли й утилізували. Хто за це платитиме тут? Мешканці Львова? Ви уявляєте, які це суми будуть?» — каже Ігор Муравський.

«Те РДФ-паливо не буде куди подіти. Воно просто накопичуватиметься, як це зараз відбувається у Прибалтиці», — коментує Марко Шпікула.

Тут з’являється логічне питання: якщо це паливо непотрібне й шкідливе — то нащо його робити? Відповідь проста, як двері: це чергові прибутки для «обраних осіб». Поблизу очисних споруд, де збираються звести сміттєвий завод, Львівська міська рада уже виділила земельну ділянку компанії олігарха Ріната Ахметова «ДТЕК».

«Вони за кілька років планують зі сміття отримувати РДФ-паливо. Компанії Ахметова на вул. Пластовій уже виділили земельну ділянку в 7 га. Вочевидь, схема буде такою: міська рада привозить на завод сміття, видобуває з нього паливо та продає компанії Ахметова, яка втридорога перепродує її населенню», – розповідав раніше «Вголосу» активіст Рустам Курбанов.

Більше про це читайте у статті: «Засранці» третього тисячоліття

Нагадаємо, що напередодні правоохоронці Львівщини викрили масштабну схему розкрадання бюджетних коштів при вивезенні твердих побутових відходів. На розкраданнях погоріли абсолютно всі фірми, з якими мерія Садового уклала відповідні договори — зокрема ті, до яких має прямий стосунок сам міський голова.