У  Туреччині планують прийняти новий закон, який дозволить чоловікам уникати покарання за зґвалтування чи сексуальні стосунки з неповнолітніми.

Про пише "Jam-news".

Зазначається, що покарання можна буде уникнути, якщо ґвалтівник одружиться зі своєю жертвою.

«Республіканська Народна партія», яка є опозиційною, виступає проти даного законопроєкту, наголошуючи, що таким чином у країні узаконять зґвалтування та збільшать сексуальну експлуатацію неповнолітніх.

Як відомо, у 2016 році у Туреччині уже намагалися прийняти законопроєкт, який звільняв би від відповідальності за секс з неповнолітніми, якщо не було застосовано погроз та насильства.

Проте тоді законопроєкт не прийняли, назвавши це спробою легалізувати педофілію та відхилили через протести.

Як відомо, що ООН уже попередила Туреччину, що даний законопроєкт може призвести до безкарності за жорстоке поводження з дітьми та зробить жертв різних форм насильства більш вразливими.

Лідерка громадської організації "Рівноправність зараз" Суад Абу-Дайє, яка виступає за гендерну рівність на Близькому Сході, заявила, що завдяки активності громадських активістів овдалося скасувати схожі закони в Марокко, Єгипті, Лівані, Йорданії та Тунісі, наголосивши, що Туреччині не слід обмежувати права жінок на законному рівні , а турецькі політики мають виступати за скасування дискримінаційних законів.

Як писав "Вголос", гвалтували вчитель, поліцейський і ще кілька осіб: через жорстоке згвалтування школярки сотні людей вийшли на протест.